Sobota 2. března 2024, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Tři nové vozy u jaroměřských hasičů

V pátek, 2. listopadu 2007 byly předány k užívání Sboru dobrovolných hasičů města Jaroměř hned tři zásahové automobily. Jedná se o jednu cisternu Tatra od THT Polička a dva dopravní automobily Fiat s nástavbou KEB-EGE.

Dne 2. 11. 2007 v 16 hodin se uskutečnila na jaroměřském náměstí velká sláva. Myslím si, že poprvé v této republice došlo k tomu, že se jednomu sboru dobrovolných hasičů předávala hned tři vozidla. Jednalo se o jednu cisternovou automobilovou stříkačku CAS 20 – S2R na podvozku Tatra 815 Terno, u které provedla nástavbu firma THT Polička a dva dopravní automobily na podvozku Fiat Ducato Maxi. K financování vozidla CAS byla využita dotace z ministerstva vnitra. Vybavení vozu je v kategorii redukované, kromě některých věcí – centrála 7 kW, RA Partner 750, Papin 350 a obleky Sunit. Nádrž na vodu a pěnidlo nerez 3400/210 l a nástavba v provedení AL.

Obě dopravní vozidla Fiat jsou prakticky identická, pouze je rozdíl v tom, že jedno vozidlo je s náhonem 4×4. Tato vozidla byla zakoupena jako starší a firma KEB EGE na ně vyrobila nástavbu podle požadavků sboru. V podstatě tyto vozy mají nahradit již zastaralé dopravní automobily. Nástavba je provedena z AL profilů, po stranách jsou rolety AS Lite s podélným madlem a v zadní části výklopné dveře. V zadní části bude umístěna stříkačka PPS 12 a sada 4 kusů savic. V zadní části vozidla se nachází také žebřík, který umožňuje přístup na střechu, kde se bude nacházet nastavovací žebřík, přejezdové můstky, trhací hák a ženijní nářadí. Cena dopravního automobilu, resp. jeho požární nástavby nepřesáhla 400 000,–Kč.


TTD dopravních automobilů:
šířka 2024 mm
výška 2370 mm
délka 5600 mm

-swo-, -wap-
Sdílet