Sobota 17. listopadu 2018, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Partner: Nordex 970x150 Cobra OK

Nové špičkové produkty od LUKASe

Dne 5. 11. 2007 se na Centrální požární stanic brněnských profesionálních hasičů uskutečnila ukázka nové techniky od firmy NORDSTAHL, která zde v České republice zastupuje firmu LUKAS, tedy výrobce vyprošťovacího zařízení.

Byla zde představena nová řada vyprošťovacího zařízení a doplňků. Hlavní novinkou je systém STREAMLINE Technology, tedy koaxiální rychlospojka mezi nástrojem a agregátem, která se pohodlně spojuje a rozpojuje jedním otočením. Koaxiální rychlospojka STREAMLINE Technology je otočná o 360° stupňů a tím se zabraňuje i častému zamotávání hadic. Jsou do ní svedeny obě hadice, čili tlaková i zpáteční větev. Tuto spojku je možné namontovat místo součastných dvou spojek na staré hadice, aniž by bylo nutné měnit je měnit.

Další novinkou je v noci světélkující, luminiscenční hadice, která je tímto lépe vidět a snižuje tak riziko nechtěného poškození.

Mezi další novinkou, která zde byla představena, jsou rozpěrné zarážky, jenž umožňují snadné opření rozpěrné tyče a nadzvednutí palubní desky. To bylo ostatně i následně vyzkoušeno na vraku.

Další věcí, která byla zároveň hasičům z Brna zakoupena, je skládací plošina pro případ, že by bylo nutno vyprošťovat zraněné třeba z autobusu nebo kamionu, který je podstatně výš a zasahující hasiči by tam nedosáhli. Jedná se o hliníkový výrobek o nosnosti 400 kg opatřený z jedné strany zábradlím proti pádu.

Více informací o výrobcích a novinkách značky LUKAS vám ochotně sdělí jeho dovozce pro ČR, tedy firma NORDSTAHL, partner našeho webu Požáry.cz.


-swo-, -wap-
Sdílet
Banner Partner: Nordex 970x150 Cobra OK