Sobota 4. května 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

TFA v Plzni o Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje změnilo v roce 2014 cíl, stala se jím věž katedrály

Druhý ročník soutěže o Pohár ředitele HZS Plzeňského kraje v disciplínách TFA se odehrával 12. července 2014 přímo na hlavním plzeňském náměstí.

Navzdory tomu, že ranní příjezd do Plzně ze všech světových stran byl doprovázen šedivou zamračenou oblohou a kapkami deště, nad městským centrem – tedy dějištěm celého závodu – jako mávnutím kouzelného proutku nespadla ani kapka vody a navíc se obloha v prvních desítkách minut závodu protrhala do blankytně modré a zůstala tak po celý den.

Celkem šedesátka soutěžících z řad profesionálních i dobrovolných hasičů na Náměstí republiky zdolávala fyzicky náročné disciplíny simulující činnost u reálného zásahu.

Mezi ně patřilo například 80 úderů těžkým kladivem do hammer boxu, překonání 3 metry vysoké bariéry, transport 80kilové figuríny nebo vytahování 20kilových závaží po žebříku na připravené lešení.

Po zvládnutí všech silových disciplín čekala soutěžící hasiče nejnáročnější část, a to zdolání více než 300 schodů v deseti patrech věže katedrály svatého Bartoloměje.

Soutěž byla součástí seriálu soutěží Českého poháru v disciplínách TFA.