Pátek 29. března 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Studentský železný hasič 2007 je úspěšně za námi..

V sobotu 17.listopadu 2007 se na rektorátu Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě – Porubě – uskutečnil již třetí ročník soutěže „Studentský železný hasič“, která byla variací soutěží TFA, které si u nás i ve světě získávají stále větší oblibu.

Své síly zde změřilo 49 závodníků z řad studentů naší školy, dobrovolných a profesionálních hasičů, a to ve třech kategoriích. Punc „mezinárodního klání“ soutěži dodala účast třech studentů z partnerské Technické univerzity ze Zvolena. Kvůli nepříznivému počasí se soutěž musela přesunout do budovy, což ji oproti původnímu plánu lehce pozměnilo. Na startu čekalo na závodníky roztažení vedení 4 hadic „B“, dále následoval Hammer-box s 25 údery (ženy pouze 10), přenesení 2 hadicových košů s „C“ hadicemi, napojení 2 hadic „C“ na rozdělovač, transport figuríny na vzdálenost 40 metrů (ženy pouze 20) a pak již „pouze“ běh do 10.NP budovy rektorátu. Hlavním rozhodčím byl pan Leopold Hejneš z HZS Ostrava, který garantoval díky svým mnohaletým zkušenostem z podobných soutěží, že soutěž proběhne v duchu fair-play. Po skončení proběhlo vyhlášení výsledků ve Studentském klubu T2 u vysokoškolských kolejí. V kategorii ženy soutěž vyhrála Martina Sobková, studentka 4.ročníku. V kategorii studenti soutěž vyhrál Martin Roháč, student 3.ročníku, a ten se zároveň stal i absolutním vítězem. V kategorii hasiči na 1.místě skončil Radim Vacula z HZS JMK, PS Lidická. Co je však dle mého názoru největší výhrou, že celá soutěž proběhla bez větších komplikací, nedošlo ke zranění a všichni závodníci soutěž úspěšně dokončili.
Soutěž by se nemohla uskutečnit bez vydatné podpory ze strany fakulty , univerzity a Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Dále naši soutěž sponzorovaly následující firmy: Deva F-M, Draeger Safety ČR, TCHAS ČR a Studentský klub T2. Všem lidem a firmám, kteří nás v našem studentském úsilí podporovali děkujeme a pevně věříme, že jsme je nezklamali. Doufáme, že Studentský železný hasič 2007, konaný symbolicky v den boje studentů za svobodu a demokracii ,byl příjemným zakončením letošní sezóny soutěží TFA a v následujícím ročníku se budeme těšit na opětovné shledání.