Čtvrtek 12. prosince 2019, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner Stimax.cz 970

Převrácený kamion uzavřel tunel

Uzavření pisáreckého tunelu dálničního přivaděče ve směru do centra Brna si dnes vynutila dopravní nehoda polského kamionu. Tahač Mercedes Actros s návěsem se při výjezdu z tunelu v zatáčce převrátil na levý bok.

Osmačtyřicetiletý řidič při nehodě utrpěl řezné rány od rozbitého skla kabiny tahače. Z poškozeného návěsu se na vozovku vysypala část nákladu praček a z palivové nádrže tahače vytékala nafta a olej.

Nehoda byla operačnímu středisku HZS ohlášena v 11.19 hodin, na místo vyjely tři jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Bauerově a Lidické ulici a ve Starém Lískovci. Při jejich příjezdu byl zraněný řidič v péči zdravotníků. Hasiči udělali na vozidle protipožární opatření, sorbentem zasypávali unikající provozní kapaliny a bránili jejich průniku do kanalizace. Z palivové nádrže tahače hasiči odčerpali zhruba 200 litrů nafty. Aby bylo možné převrácený kamion opět postavit na kola, museli hasiči z návěsu vyložit cca 300 převážených praček. Po vyprázdnění návěsu hasiči pomohli pracovníkům specializované vyprošťovací firmy kamion postavit. Po úklidu vozovky od částí poškozeného návěsu a úlomků a střepů z kabiny tahače hasiči ve 13.33 hodin ukončili zásah.

Po dobu odstraňování následků nehody byl dálniční přivaděč ve směru z dálnice D1 do centra Brna a na Svitavy uzavřen a policisté odkláněli dopravu na výjezd z D1 do Vídeňské ulice.

por. Mgr. Jaroslav Haid, tiskový mluvčí HZS Jihomoravského kraje

-wap-
Sdílet
Banner VIP: Vochoc 970x150 OK