Úterý 28. listopadu 2023, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Bavorák narazil do hasičárny

Dne 13. 12. 2007 v 03:51 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii osobního auta v Kvítkovicích. Vozidlo značky BMW na mokré vozovce dostalo smyk a narazilo ve vysoké rychlosti do domu, odkud se odrazilo na protilehlou hasičskou zbrojnici.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Otrokovic s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u místní zbrojnice dobrovolných hasičů v Kvítkovicích došlo k těžké havárii osobního auta zn. BMW.

Řidič se na mokré vozovce dostal do smyku a ve vysoké rychlosti narazil bokem auta do rohu zdi jednoho z domů. Následně byl odmrštěn přes silnici a skončil ve vjezdu do stanice místní jednotky sboru dobrovolných hasičů. Při havárii došlo ke třem zraněním přepravovaných mužů. Tragickým následkům zabránila pravděpodobně série aktivovaných airbagů ve voze.

Hasiči dorazili na místo ze záchranářů jako první a jen tři minuty od výjezdu. Jeden z mužů byl již z vozidla venku, dalšímu pomohli hasiči vystoupit ze zadních sedadel a třetí muž byl zaklíněný mezi předními sedadly. Na jeho vyproštění si hasiči připravili speciální hydraulické zařízení, které nakonec nepoužili a zraněného vytáhli ven bez pomoci techniky. Před jeho vytažením mu hasiči aplikovali speciální fixační krční límec pro zpevnění páteře.

Všichni tři byli postupně na místě ošetřeni zdravotnickou záchrannou službou a následně i odvezeni do nemocnice k dalšímu vyšetření a případné hospitalizaci.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla omezena průjezdnost dopravy. Hasiči zajistili havarovaný vůz proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali sorbenty.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wap-
Sdílet