Pátek 28. ledna 2022, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Řidiči se zaklínila hlava pod střechou převráceného auta

Včera 2. 1. 2008 ve 23:27 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii osobního auta u Poličné.Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s rychlým zásahovým vozidlem a jednou cisternou. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k havárii osobního auta zn. Peugeot 306.

Mladý řidič havaroval mimo silnici, kde se s vozem převrátil na střechu. Při havárii a otáčení auta se mladík částečně dostal rozbitým oknem dveří ven a jeho hlava zůstala zaklíněná pod střechou vozu.

Hasiči, kteří se krátce před nehodou vrátili na stanici z náročné likvidace uniklé kyseliny, museli řešit nestandardní zaklínění. Převrácený vůz byl opatrně hasiči zvedán na nafukovacích vacích, aby se pomalu uvolnilo sevření hlavy pod střechou. K překvapení všech záchranářů byl řidič zraněn jen velmi lehce, protože jeho hlava se dostal do malé zemní prohlubně.

Drobná nerovnost v promrzlé půdě ho tak zachránila před vážným úrazem nebo smrtí. Řidič byl postupně vyproštěn z nepříjemné polohy a s projevujícími se známkami podnapilosti byl předán do péče zdravotníků záchranné služby.

Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla částečně omezena průjezdnost v dopravě.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje


-swo-
Sdílet