Úterý 28. září 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Při požáru bytu se udusilo 3 leté dítě

Dnes (8.1) po šesté hodině ráno, došlo k požáru v bytě ve 2. patře v bytovém domě v Houstouni- Holubeči. Na místě zasahují s použitím dýchací techniky profesionální hasiči z Domažlic a dobrovolné jednotky z Hostouně a Bělé nad Radbuzou. Požár byl během 40 min zlikvidován.I­lustrační foto

Dnes (8.1) po šesté hodině ráno, došlo k požáru v bytě ve 2. patře v bytovém domě v Houstouni- Holubeči. Na místě zasahují s použitím dýchací techniky profesionální hasiči z Domažlic a dobrovolné jednotky z Hostouně a Bělé nad Radbuzou. Požár byl během 40 min zlikvidován.
V bytě se v době vypuknutí požáru nacházely čtyři osoby- matka a tříletá trojčata (chlapci). Matka se dvěmi dětmi stačila odejít ven, třetí dítě zůstalo v bytě. Celý byt byl silně zakouřený, a když hasiči dítě našli, tak samo nedýchalo. Byla okamžitě zahájena resuscitace, ale bohužel lékař konstatoval smrt. Matka je v šoku.
Požár vzniknul pravděpodobně vadou na elektrickém spotřebiči nebo neopatrností při kouření v jednom z pokojů. Děti se nacházely v pokoji vedlejším.
V současné době hasiči odvětrávají objekt, vynášejí ohořelý nábytek. Na místě je vyšetřovatel příčin požárů, který blíže určí příčinu vzniku.

Mgr. Blanka Nechvátalová

-kuw-
Sdílet