Pondělí 20. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Královéhradecký mix

Královéhradečtí hasiči vyjeli v 08:58 hodin k odstranění nalomené větve, která hrozila pádem na parkoviště na Eliščině nábřeží v Hradci Králové. Po příjezdu jednotky na místo bylo zjištěno, že poškozená větev je uchycená v koruně stromu a nikoho neohrožuje.

Hradec Králové
Hasiči nezasahovali a informovali Technické služby města.

Hasiči na žádost záchranné služby otevírali dveře bytu v ulici M.D.Rettigové v Hradci Králové, kde se nacházela žena se zdravotními problémy. Pacientka byla naložena do sanity a odvezena do nemocnice.

Další dveře bytu hasiči otevírali v Jánošíkově ulici v Hradci Králové. Uživatel bytu byl se zdravotními problémy převezen záchrannou službou do nemocnice.

K dopravní nehodě dvou nákladních vozidel vyjeli hasiči před půl třetí odpoledne k obci Urbanice. Nehoda se obešla bez zranění. Z jednoho nákladního vozidla unikla chladící kapalina, kterou hasiči zlikvidovali. Zajistili vozidla proti požáru a úniku provozních kapalin. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Hasiči z Nového Bydžova vyjeli krátce před půlnocí k požáru sazí v komíně u rodinného domu v ulici Josefa Jungmanna v Novém Bydžově. Komínové těleso bylo značně zanešené a ve špatném stavu. Hasiči hořící saze srazili pískem a vyčistili komínové těleso. Při požáru nedošlo ke zranění osob ani škodě na majetku.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Dobrušky otevírali dveře bytu v domě s pečovatelskou službou v ulici Na Příčnici v Dobrušce, kde zůstal zapnutý el. spotřebič.

Rychnovští hasiči také otevírali dveře bytu, kde zůstal zapnutý el. spotřebič. Jednalo se o panelový dům v Mírové ulici v Rychnově nad Kněžnou.

Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z okresu Náchod nezasahovali u žádné události.

Dobrovolní hasiči z Dolní Radechové vyjeli na pomoc řidiči, který skončil s vozidlem Pick-up v příkopu. Hasiči jej vyprostili zpět na vozovku. (foto: SDH Dolní Radechová)

Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionálové také nezasahovali u žádné události.

Dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli k vytažení uhynulého psa z koryta řeky Úpy na Bertholdově náměstí v Horním Maršově. Hasiči uložili uhynulé zvíře do igelitového pytle a předali zástupci obce k dalším úkonům.


Územní odbor Jičín
Jednotky HZS Královéhradeckého kraje – územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradeckého kraje

-kuw-
Sdílet