Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár zděného přístavku v obci Nevřeň

V sobotu 12. 1. 2008, dvacet minut po jedenácté hodině, vyjely hasičské jednotky k požáru rodinného domu v obci Nevřeň na severním Plzeňsku.

Po příjezdu profesionální jednotky ze stanice Košutka již na místě zasahovala dobrovolná jednotka z Nevřeně, která vytvořila čerpací stanoviště u cca 200 m vzdálené požární nádrže a rozvinula dopravní vedení vody.

Jednalo se o požár zděného přístavku rodinného domu, ve kterém bylo uskladněno palivové dřevo, dřevěné brigety, sekačka a zahradní nářadí. Během necelých dvaceti minut byl požár uhašen a hasiči začali vyskladňovat dřevník.

Před příjezdem hasičů se jeden muž, pravděpodobně někdo ze sousedů, snažil zabránit rozšíření požáru do přiléhajících půdních prostor pomocí hasícího přístroje, přičemž propadnul dírou ve stropě. Zraněný nejdříve odmítal ošetření, ale následně byl odvezen do nemocnice k dalšímu vyšetření.

Po vyskladnění byla provedena kontrola celého objektu, ochlazení stropních podhledů a částečné odkrytí lepenkové střešní krytiny. Místo události bylo předáno dobrovolné jednotce Nevřeň, která byla pověřena dohledem na místě požářiště do 16:00 hod.

Příčina vzniku požáru je stále v šetření, pravděpodobně se může jednat o závadu na elektroinstalaci nebo nedbalost. Škoda byla odhadnuta na 70 tisíc korun.

Blanka Nechvátalová

Přiložené foto: HZS Plzeňského kraje.

-kaw-
Sdílet