Pondělí 20. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pomoc hasičů po těžké dopravní nehodě dvou nákladních aut u Bánova

Dnes 16. 1. 2008 v 11:02 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké dopravní nehodě dvou nákladních aut u Bánova.Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Uherském Brodě.

Dnes 16. 1. 2008 v 11:02 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po těžké dopravní nehodě dvou nákladních aut u Bánova.Na místo byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice v Uherském Brodě, která se zrovna vracela ze zásahu při odstranění spadlého stromu na silnici u obce Bzová.

Hasiči s jedním zásahovým vozidlem přijeli na místo havárie v 11:10 hod. a zjistili, že došlo k velmi vážnému střetu nákladního auta, které čelně narazilo do převráceného přívěsu na silnici u druhého nákladního vozu.

Vážná dopravní nehoda se stala mezi obcí Bánov a Bystřice pod Lopeníkem, a to na hlavním silničním tahu I/50. Převrácený přívěs zcela zablokoval průjezdní silnici a okamžitě se vytvořily dlouhé kolony vozidel.

Při nehodě došlo k velmi vážnému zranění řidiče nákladního auta, který narazil do převráceného přívěsu. Na jeho vyproštění museli hasiči použít speciální hydraulické zařízení, kterým se podařilo odstřihnout část střechy, uvolnit sevření a vytáhnout muže ven. Těžce zraněný řidič byl okamžitě předán do péče lékařů zdravotnické záchranné služby a odvezen do nemocnice k hospitalizaci.

Svědci nehody uvedli, že přívěs za nákladním autem se převrátil vlivem silného bočního nárazového větru, a to v momentě, kdy souprava vyjela na horizont mezi obcemi. Neovladatelný přívěs se převrátil a po dopadu na vozovku došlo ke střetu s druhým protijedoucím nákladním autem.

Na silnici se vytvořily dlouhé kolony odstavených kamionů, které čekají na uvolnění silnice. Osobní auta jsou odkláněna na místní komunikaci. Čeká se na příjezd speciálního vyprošťovacího vozu, který zvedne převrácený přívěs na kola.

Ve 12:31 hod. byla jednotka hasičů odvolána k dalšímu zásahu po pádu stromu na komunikaci, a to v nedaleké Bystřici pod Hostýnem. Hasič byli na místě od nehody za pár minut, strom blokující dopravu pořezali a odstranili ze silnice. Po dalších deseti minutách se hasiči vrátili zpět k dopravní nehodě a k pomoci při vyprošťování.

Ve 13:00 hod. přijel na místo speciální vyprošťovací vůz asistenční služby, který začal zvedal převrácený přívěs.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje


-swo-
Sdílet