Pondělí 20. září 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Noční požár zničil chatu v Brně

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovaly dnes v noci požár chaty v rekreační oblasti u ulice U vodárny na Palackého vrchu v Brně-Žabovřeskách.

Událost byla ohlášena ve 3.38 hodin a operační středisko HZS na místo vyslalo jednotky profesionálních hasičů ze stanic na Brněnské přehradě a v Lidické a Bauerově ulici, a dobrovolnou jednotku z brněnské městské části Komín.

Zásah hasičů komplikoval obtížný přístup k chatě postavené v kopci uprostřed lesa. K hořícímu objektu hasiči s těžkou technikou nemohli dojet a k chatě museli natáhnout hadicové vedení do vzdálenosti cca 100 metrů. Oheň se rozšířil na téměř celý dvoupodlažní objekt o rozloze zhruba pět krát šest metrů. Požár se hasičům vodními proudy z terénu i z nastavovacích žebříků podařilo dostat pod kontrolu jedenáct minut po 5. hodině. Protože se nad chatou se zděným přízemím a dřevěným prvním patrem zřítila a propadla plechová střecha, dohašování a rozebírání prohořívajících konstrukcí pokračovalo dalších více než 70 minut. Požár byl likvidován v 6.26 hodin. Před plameny hasiči vynesli a venku ochladili desetikilogramovou tlakovou propanbutanovou láhev.

Při požáru nebyl nikdo zraněn, majitel, který v chatě spal, stihl uniknout do bezpečí. Příčinu vzniku požáru zkoumají specialisté HZS Jihomoravského kraje a Policie ČR. Dosud zjištěné poznatky nasvědčují, že oheň mohl vzplanout po technické závadě na televizoru. Oheň chatu téměř zničil, přímou škodu způsobenou požárem vyšetřovatel předběžně odhadl na 200 tisíc korun.

por. Mgr. Jaroslav Haid
tiskový mluvčí
HZS Jihomoravského kraje

-wej-
Sdílet