Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

OPIS ÚO Chomutov se ruší

Krajské operační a informační středisko HZS Ústeckého kraje převezme činnost Operačního a informačního střediska Územního odboruChomutov.

Od 11.2. 2008 bude HZS Ústeckého kraje na Územním odboru Chomutov používat dálkové ovládání technologie požárních stanic. Co to znamená? Činnost operačního a informačního střediska Chomutov se přesune na krajské operační a informační středisko v Ústí nad Labem. Již delší dobu tak fungují bývalá operační a informační střediska Teplice, Děčín, Most, Žatec a Litoměřice. Krajské operační středisko odbavuje nejen ústecké a petrovické jednotky, ale i jednotky územního odboru Teplice (stanice Teplice, Bílina, Duchcov), územního odboru Děčín (Děčín, Varnsdorf, Šluknov, Česká Kamenice), územního odboru Most (Most, Litvínov), územního odboru Žatec (Žatec, Louny, Podbořany) a územního odboru Litoměřice (Litoměřice, Lovosice, Úštěk, Roudnice nad Labem a Štětí). Nyní to budou i požární stanice Chomutov a Klášterec nad Ohří.

Práce operačních a informačních středisek Hasičského záchranného sboru ČR se modernizují. Koncepcí Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR je v každém kraji slučovat hasičská operační a informační střediska do jednoho s působností v celém kraji. Znamená to, že oznámení nejen z mobilních telefonů, ale i z pevných linek na linky 112 a 150 zpracovává krajské operační a informační středisko v Ústí nad Labem. Krajské operační a informační středisko bude odbavovat jednotky k zásahu, koordinovat je a poskytovat jim veškerou informační a další podporu během zásahu tak, jako to dosud činilo operační a informační středisko v Chomutově. Pro výkon požární ochrany se nic nezmění, ani pro ty, kdo pomoc hasičského záchranného sboru potřebují.

Pod krajské operační a informační středisko nyní bude spadat celý kraj. V každé směně KOPIS včetně linky 112 by mělo sloužit 12 lidí (5 operačních důstojníků a 7 operačních techniků).

por. Ing. Lukáš Marvan
komisař – tiskový mluvčí
Hasičského záchranného sboru
Ústeckého kraje
Tel: 602 160 774

-kaw-
Sdílet