Pondělí 20. září 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hra dětí se zápalkami nedopadla dobře

Dne 11. 2. 2008 v 17:07 hod. byli hasiči informováni o požáru domku v Kostelci u Zlína.Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína s jedním zásahovým vozidlem a jednotka dobrovolných hasičů z Kostelce.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na dvoře u rodinného domu hoří část hospodářského stavení.Už při příjezdu hasičů byl z dálky vidět stoupající oblak kouře. Požár v té době už zcela zničil střechu stavení, postupoval v celém vnitřním prostoru a na dřevěné obložení stavby. Plameny zachvátily uskladněnou slámu, dřevo na topení a další věci. Majitelé stačili včas vytáhnout zahradní techniku a uchránit ji před zničením.

Hasiči natáhli vodní vedení a požár postupně lokalizovali a uhasili. Zásahem se jim podařilo zabránit dalšímu šíření plamenů do okolí. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Požár zničil značnou část hospodářského stavení a majitelům napáchal škody za 50.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další majetek za 100 tis. Kč. Příčinou vzniku požáru byla hra dětí se zápalkami.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-swo-
Sdílet