Pátek 24. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Únik plynu do ovzduší

Společnost Západočeská plynárenská poslala firmu k opravě na plynovém vedení v ulici Dopravní na Nové Hospodě. Při výkopových pracích bylo objeveno silné narušení plynového potrubí v místě, které bylo schováno pod ocelokolnou. Na místo byly povolány jednotky HZS a Policie ČR.Ilustrační foto.

Společnost Západočeská plynárenská poslala firmu k opravě na plynovém vedení v ulici Dopravní na Nové Hospodě. Při výkopových pracích bylo objeveno silné narušení plynového potrubí v místě, které bylo schováno pod ocelokolnou. Na místo byly povolány jednotky HZS a Policie ČR. Po příjezdu hasičů ze stanice Střed a Košutka byly naměřeny silné koncentrace v ovzduší.

Z důvodu možného nebezpečí výbuchu vytyčili hasiči bezpečnou oblast a okamžitě evakuovali dva blízké nebytové objekty; celkem se jednalo asi o 30 zaměstnanců zde sídlících firem. Policie ČR uzavřela místní komunikaci a informovala také obyvatele v oblasti o možnosti nebezpečí, tj. aby nevycházeli ven a nezdržovali se v blízkosti oken.

Zaměstnanci ZČP zastavili přívod plynu. Vzhledem k tomu, že plyn se samovolně rozptyloval do ovzduší, nebylo nutné nijak dál zasahovat, koncentrace rychle klesla pod hladinu možného ohrožení.

Nyní probíhá oprava potrubí, což by mělo být ještě během dneška dokončeno. Do té doby je oblast bez přívodu plynu.


Blanka Nechvátalová
zastupující tis. mluvčí
Plzeňského kraje

-swo-
Sdílet