Sobota 27. dubna 2024, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Jesenický pohár má své vítěze

Dne 11. 2. 2008 pořádal Sportovní klub při HZS Olomouckého kraje čtvrtý ročník závodu Jesenický pohár v běhu na lyžích. Závod byl uspořádán v oblasti jesenických hor pod úpatím nejvyšší hory Jeseníků – Praděda.

Trať byla před závodem upravena. Startovalo se od Kurzovní chaty, odtud se pokračovalo směrem na chatu Švýcárna.

Slavnostní zahájení ředitelem závodu mjr. Bc. Štefanem Labajem proběhlo čtvrt hodiny před startem první disciplíny.
Samotný závod začal v 11.00 hod. pod portálem sponzora -firmy Nutrend – první disciplínou klasickou technikou. Ve 13.00 hod. startovala druhá disciplína volná technika.

Závodníci byli rozděleni do kategorií podle věku a to:
I. kategorie do 35 let
II. kategorie do 50 let
III. kategorie nad 50 let muži
a kategorii žen, které startovaly bez rozdílu věku, klasickou i volnou technikou.

Závodu se zúčastnilo ve všech kategoriích celkem 42 startujících, z toho byly 4 ženy.

Běžecky si nejlépe v nejmladší kategorii do 35 let vedl David Pross z Rychnova nad Kněžnou, který vyhrál jak klasickou tak i volnou techniku.

V kategorii do 50 let zvítězil v klasické technice Karpíšek Václav z HZS Libereckého kraje a volnou technikou Berger Jiří z Trutnova.

V nejstarší kategorii nad 50 let klasickou technikou zvítězil Šrejber Jiří z HZS ÚO Náchod a volnou technikou Hušťava Ivan z HZS podniku Břidličná.

V kategorii žen zvítězila v obou disciplínách slečna Bergerová Karolína z SDH.