Středa 29. května 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Starosta prý okradl hasiče

Policie viní starostu Nejdku že použil peníze určené hasičům jinak než bylo určeno.

Starostu Nejdku Luďka Sequense viní policisté, že zneužil své pravomoce. Město postupně dostalo z okresu dvě stě tisíc korun jako dotaci hasičům, ale peníze použilo jinak. „Obviněný je použil k jinému účelu, než bylo určeno,“ informovala policejní mluvčí Blanka Kosinová.

Věcí se zabývá i finanční úřad. „Rozporuje to, že peníze měly být podle metodického pokynu vyplaceny jiným způsobem. Ne na hasičské vybavení, ale měly být vyplaceny jako peníze ve mzdách a měla být uzavřena pracovní smlouva. Proti požadavku na vrácení peněz jsme podali odvolání,“ vysvětluje starosta.

„Peníze jsme použili pro hasiče, nedostali je však na pohotovosti. O tom, jestli je něco špatně nebo ne, může rozhodnout teprve soud,“ dodal k obvinění Sequens.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody šest měsíců až tři roky nebo zákaz činnosti.

„Na to, že bychom měli dostávat peníze na pohotovosti, jsem starostu marně upozorňoval dva roky. Od srpna loňského roku už je vše tak jak má být,“ uvedl velitel dobrovolných hasičů v Nejdku Zdeněk Macháček.

Pozn. redakce: Pokud to dobře chápu tak starosta vzal peníze určené na vyplacení dobrovolným hasičům za pohotovosti a koupil za ně těmto hasičům vybavení. Takže je nakonec dostali a pak mi není jasné čím se provinil. Jestli členům JSDH vadí že je nedostali vyplacené pak to poněkud nesedí s jejich názvem (dobrovolní hasiči).
Sdílet