Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči sundávali čapí hnízdo

Ve středu v 14:08 hodin byli požádáni profesionální hasiči z Uničova o sundání čapího hnízda z komína pekárny v obci Medlov. Při jízdě k zásahu požádali hasiči operačního důstojníka o povolání jednotky dobrovolných hasičů z Mohelnice s plošinou.Ilus­trační foto.

Po příjezdu jednotky HZS Uničov na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o čapí hnízdo na komíně areálu místní pekárny o průměru asi 2 m a výšce přibližně 1,5 m, ve výšce asi 10 m nad zemí.
Hnízdo bylo nakloněné, avšak nebylo možné zcela určit, jak je uvolněné a zda hrozí přímé nebezpečí pádu na přilehlou střechu budovy. Na místo se dostavil starosta obce, který potvrdil , že hnízdo je při zvýšených povětrnostních podmínkách značně nestabilní.

Jednotka vyčkala příjezdu jednotky z Mohelnice a po ustavení plošiny hasiči hnízdo z velké části odebrali. Na přání starosty obce byl na komíně ponechán základ hnízda do výšky asi 30 cm. Po ukončení zásahu se jednotky vrátily zpět na základny.V průběhu včerejšího dne, středy 20. února, vyjížděli profesionální hasiči z Olomouckého kraje celkem k 18 událostem, z nichž museli zlikvidovat:
3 požáry,
5 dopravních nehod,
8 technických pomocí a
2 ostatní události.

Vladimíra Hacsiková
tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje


-swo-
Sdílet