Úterý 21. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Všímavá paní nahlásila podezřelý kouř strážníkům

Dne 6. 3. 2008 v 04:01 hod. byli hasiči informováni o možném požáru střechy domu v Bystřici pod Hostýnem.Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Bystřice pod Hostýnem s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nedaleko náměstí došlo k požáru pod střechou domu.

Velitel zásahu si nechal na místo postupně vyslat další posilující jednotky dobrovolných hasičů z Bystřice pod Hostýnem, Rychlova, Slavkova pod Hostýnem a jednotku sboru dobrovolných hasičů podniku Ton a.s. s automobilovou plošinou.

Profesionální hasiči byli na místě za dvě minuty od výjezdu. Ze střechy se valil hustý kouř a celý dům byl uzamčený. Hasiči museli dovnitř proniknout násilím a do horního patra i na střechu natáhnout vysokotlaké vodní vedení. Požár zasáhl část střešních konstrukcí a hasiči museli odstranit i část krytiny, aby se dostali ke skrytým ohniskům. Požár byl postupně lokalizován a uhašen. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Kroměříže bylo místo požáru ohledáno. Majitel domu uvedl, že objekt je zrovna po rekonstrukci a připraven k nastěhování. Horní patro bylo tedy neobývané a k ohrožení osob nedošlo.

Požár zničil část dřevěných trámů střechy a podkroví. Vyšetřovatel nalezl místo vzniku požáru mezi komínem a tepelným čerpadlem. Na elektrické kabeláži k čerpadlu došlo pravděpodobně k technické závadě nebo náhlé změně provozních parametrů. Veškeré zařízení bylo nové a instalovala ho odborná firma. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 70.000 Kč.

Kouře, který vycházel ze střechy domu, si nad ránem všimla jedna sousedka, která šla kolem a případ oznámila na nedaleké strážnici městské policie. Včasným varováním a následným zásahem hasičů se podařilo uchránit další hodnoty domu za 2 mil. Kč.

mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-swo-
Sdílet