Pátek 16. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Pardubičtí hasiči dostanou od hejtmana kraje Martina Netolického termokameru za 240 tisíc korun

V situacích, kdy práci hasičů ztěžuje oheň, kouř a tma, jim brzy pomůže dar od Pardubického kraje v podobě termokamery, která usnadní členům Hasičského záchranného sboru zejména vyhledávání a záchranu osob z hořících objektů. Vysvětlil hejtman Martin Netolický, který je předsedou Bezpečnostní rady kraje. Darovací smlouvu na kameru za 240 tisíc korun musí ještě schválit zastupitelé kraje.

ilustrační foto

Kraj tak pokračuje v dlouhodobé podpoře zlepšování vybavení státních složek integrovaného záchranného systému.

„Policii jsme letos například zakoupili inteligentní radar do automobilu za více než 800 tisíc korun. Policisté by s ním měli vyrazit do terénu ještě v průběhu října. Chceme, aby byl využíván především na silnici I/35,“

sdělil hejtman Netolický

Na konci září zase kraj předal nové vybavení Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje. Jednalo se o speciální transportní prostředky pro infekční pacienty a další ochranné pomůcky.

„Nedávné podezření na výskyt eboly na kolejích pardubické univerzity nás utvrdilo v rozhodnutí pořídit nové biovaky. Je to hrozba, která je dnes více než aktuální už i v evropských zemích,“

vysvětloval tehdy hejtman Martin Netolický důvod nové investice za 300 tisíc korun z prostředků kraje. S blížící se zimou počítá hejtmanství ještě do konce letošního roku s nákupem dalšího potřebného vybavení pro Horskou službu České republiky, která v kraji zajišťuje bezpečnost a pomoc na horách a v lyžařských areálech.

info: Krajský úřad Pardubického kraje
Sdílet