Pátek 23. dubna 2021, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V bezvědomí našli záchranáři majitele opavského bytu, v němž unikal oxid uhelnatý

Posádky ZZS MSK zasahovaly v úterý 14.10. u intoxikace oxidem uhelnatým v Opavě. O události bylo operační středisko informováno po dvacáté hodině. Na udanou adresu ihned vyjela posádka rendez-vouz a nejbližší skupina rychlé zdravotnické pomoci, obě z opavských stanovišť ZZS. Následně musela být přivolána ještě další zdravotnická posádka a hasiči pro změření koncentrace plynu.

Nahlášen byl muž v bezvědomí, záchranáři však nakonec ošetřovali dvě osoby. Osmačtyřicetiletý muž, který pobýval v koupelně, kde se nalézala také karma, byl nalezen v bezvědomí. Po jeho přemístění z ohroženého prostoru, v němž unikal oxid uhelnatý, se během zásahu přivolaných záchranářů probral k vědomí. Posádky zahájily poskytování intenzivní péče a pacienta následně transportovaly do ostravské Městské nemocnice, kde je k dispozici hyperbarická komora pro léčbu takto postižených pacientů.

Ošetřena musela být rovněž jednašedesátiletá žena s podezřením na lehkou intoxikaci oxidem uhelnatým. Záchranáři pacientce poskytli přednemocniční neodkladnou pomoc a předali ji na interní ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

Foto: Peter Soós
PhDr. Lukáš Humpl
tiskový mluvčí
ZZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet