Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár osobního auta na LPG v centru Zlína

Dne 14. 3. 2008 v 10:29 hod. byli hasiči informováni o požáru osobního auta v centru Zlína. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma vozy a jednotka hasičů z povolání města Zlína s jednou cisternou.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u jedné z hlavních křižovatek v centru města došlo k rozsáhlému požáru osobního auta zn. Š Forman.

Už při příjezdu hasičů byla policisty a strážníky uzavřena doprava a chráněn prostor kolem požáru. Hasiči dorazili za čtyři minuty od výjezdu, ale takřka celé auto už bylo v plamenech. Po odstavení zásahových aut se z hořícího vozu ozval malý výbuch. Bleskově bylo nataženo vysokotlaké vodní vedení z obou cisteren a začal požární útok.

Prioritou hasičů bylo nejen rychle uhasit plameny, ale i rychle zchladit tlakovou nádobu na plyn, který sloužil jako alternativní pohon vozu. Po uhašení plamenů dál hasiči chladili nádrž s plynem a zabránili případné expanzi náplně. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že s vozem projížděl centrem města, když uvnitř ucítil kouř. Projel křižovatkou a auto odstavil v nájezdním pruhu pro trolejbusy. Po otevření kapoty se snažil odpojit autobaterii, ale požár se začal rychle šířit uvnitř vozu.

Požár poškodil celé vozidlo, které vyhořelo. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 10.000 Kč. Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada v pojistkové skříni před předním sedadlem spolujezdce. Požár auta na LPG zastavil dopravu na hlavní křižovatce.mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wap-
Sdílet