Neděle 18. dubna 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Třinci hořela Avia, která skončila v potoce, vytahoval ji vyprošťovací tým z Ostravy

Tři jednotky hasičů zasahovaly ve středu 29. 10. 2014 u nehody nákladní Avie, naložené velkými kameny, která skončila v potoce Bystrý na území třinecké části Guty (okres Frýdek-Místek). Požár v kabině vozidla hasiči rychle uhasili, řidiče již neobjevili. Avii vyzvedl na bezpečné místo ostravský speciál Bizon společně s hasičským jeřábem.

Nehoda se stala už ve středu dopoledne. Na místo postupně vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Třinci a Ostravě-Zábřehu, odtud především vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon a silný jeřáb Demag/Terrex. Jako první byla na místě jednotka sboru dobrovolných hasičů Třinec-Guty.

Avia, naložená čtyřmi tunami lámaného kamene, mohla sjet do potoka po srázu přímo ze čtyři metry vysoké silnice (či mostu). Většina kamene se vysypala přes její kabinu na břeh potoka Bystrý. Do potoka naštěstí neunikly žádné provozní kapaliny.

Bizon s jeřábem a pojízdnou dílnou dorazil do vzdáleného Třince půl hodiny před polednem, za hodinu a půl se mohl vrátit – po vyzdvižení Avie na bezpečné místo a postavení na kola – zpět do Ostravy. Při odjezdu byl však celý tzv. „vyprošťovací vlak“ povolán k nehodě do Bravantic na Novojičínsku, kde na něj čekala další práce.

por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje
Sdílet