Pondělí 26. unora 2024, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V areálu farmy v obci Všeliby hořel stoh, hasičům se podařilo část zachránit

Šest jednotek hasičů bojovalo s požárem stohu v obci Všeliby na Náchodsku. Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v 19:28 hodin.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře, dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce, České Skalice, Studnice a Žernova. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v areálu rodinné farmy hoří zhruba třetina stohu slámy o velikosti zhruba 55 krát 17 metrů.

Hasiči ve spolupráci s pracovníky farmy pomocí nakladače oddělili zhruba polovinu nezasaženého stohu a hořící slámu vyváželi na volné prostranství mimo areál. Tam postupně slámu rozebírali a dohašovali ohniska. Požár se podařilo lokalizovat ve 23:35 hodin.

Během noci na místě zůstali dobrovolní hasiči, kteří prováděli dohled nad požářištěm. V ranních hodinách dorazily na místo čerstvé síly hasičů z Horní Radechové. Dobrovolní hasiči nadále pokračují v dohlídce a dohašování zasažené slámy. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí také 150 tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření. Při zásahu nebyl nikdo zraněn.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet