Úterý 13. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Řidičku museli z automobilu vyprostit hasiči, u Jabkenic na Mladoboleslavsku zasahoval i vrtulník

Dopravní nehoda osobního automobilu u Jabkenic na Mladoboleslavsku s potřebou vyproštění zaklíněné osoby byla ohlášena na tísňovou linku krátce před půl osmou ranní dne 7. 11. 2014.

Na místo byla vyslána zásahová jednotka HZS SČK ze stanice Mladá Boleslav s technikou CAS 15 Mercedes a VEA Jeep. Na místo vyjel také vyšetřovatel za účelem fotodokumentace. Průzkumem bylo zjištěno jedno havarované vozidlo značky Nissan, které se po čelním nárazu do stromu nacházelo na silnici na kolech.

Uvnitř byla zaklíněná řidička, která již byla v péči posádky ZZS. Jednotka provedla zajištění vozidla a následně pomocí hydraulického nářadí provedla odstřižení dveří a B sloupku. Tím byl získán potřebný prostor pro šetrné vyndání řidičky. Po přeložení na nosítka byla řidička transportována do vozu ZZS.

Po přistání vrtulníku LZS byla pacientka přenesena do vrtulníku. Jednotka provedla protipožární opatření a zasypala uniklé provozní kapaliny. Po vyšetření nehody Policií ČR byl vrak vozu odstraněn z komunikace.

por. Ing. Michal Macoun
vyšetřovatel požárů HZS Mladá Boleslav
Sdílet