Pondělí 27. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Den otevřených dveří na stanici ve Valašských Kloboukách

Zrekonstruovanou hasičskou stanici HZS Zlínského kraje ve Valašských Kloboukách a nově vybudovaný moderní protiplynový polygon, sloužící hasičům při výcviku s dýchací technikou v zakouřeném prostředí si přišlo Dni otevřených dveří prohlédnout na 600 zvědavých návštěvníků.

Dne 28. 3. 2008 byl uspořádán Den otevřených dveří na stanici profesionálních hasičů ve Valašských Kloboukách.

Po slavnostním otevření rekonstruované stanice a nového výcvikového centra hasičů dne 19. 3. 2008 přišla řada i na občany, kterým jsme chtěli také umožnit nahlédnout do nejmodernějšího protiplynového polygonu pro výcvik hasičů v dýchací technice a pro záchranáře ze složek IZS.

Zájem veřejnosti předčil očekávání. Během dne si přišlo prohlédnout stanici hasičů na 600 lidí. Mezi nimi byly početné skupinky dětí ze škol, rodičů, ale také zástupy dobrovolných hasičů. Zvláště dobrovolní hasiči se doslova nemohli dočkat, až si budou moci prohlédnou a později i někteří vyzkoušet nové výcvikové centrum.

Celková rekonstrukce stanice hasičů proběhla velmi rychle, a to včetně instalace speciálního výcvikového polygonu, který simuluje reálné podmínky při zásahu u požáru. Tento nejmodernější trenažér bude k dispozici i dobrovolným hasičům, kolegům z partnerského Trenčínského kraje, ale také pro policisty ze specializovaných složek, případně pro zdravotníky, kteří se pohybují při zásahu ve stísněných podmínkách.

Hasiči ze stanice Valašské Klobouky připravili pro návštěvníky prohlídku nejen budovy, ale také polygonu a veškeré zásahové techniky. Občané z širokého okolí si mohli prohlédnout podmínky služby na stanici hasičů a nahlédnout do zázemí práce záchranářů. Pro děti byl připraven bohatý program s ukázkami hašení, záchrany osob, poskytování první pomoci a další zajímavosti.

Všem kolegům, kteří se o návštěvníky postarali patří poděkování. Další zájemci budou mít možnost veřejně navštívit budovy hasičů v pátek 13. 6. 2008, kdy se otevřou všechny stanice v kraji.

Zpráva o slavnostním otevření, o celkové rekonstrukci stanice a o technologiích protiplynového polygonu – zde.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje

-wap-
Sdílet