Středa 22. září 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Ve Vsetíně hořelo auto na plyn

Dne 31. 3. 2008 ve 13:55 hod. byli vsetínští hasiči informováni o požáru osobního auta v centru města. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že u mostu přes řeku Bečvu, v centru města, došlo k požáru osobního auta zn. Š Favorit.

Už při příjezdu hasičů byl vidět požár motorového prostoru odstaveného osobního auta. Hasiči byli na místě za dvě minuty od výjezdu a požár byl bleskově uhašen vysokotlakým proudem vody. Rychlým zásahem hasičů se podařilo zabránit dalšímu rozšíření plamenů na celý vůz a uchránit i tlakovou nádobu na LPG. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. Po uhašení požáru odtlačili hasiči vozidlo mimo silnici na chodník.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru ohledáno. Řidič uvedl, že při jízdě centrem města nejdříve uslyšel tlumenou ránu, následně zpozoroval kouř a vozidlo zastavil u okraje vozovky. Sám se nepokusil požár hasit a na pomoc přivolal hasiče.

Požár zachvátil celý motorový prostor vozu, který byl zničen. Požárem způsobená škoda byla vyčíslena na 5.000 Kč. Zásahem hasičů se podařilo uchránit další hodnoty vozu za 5 tis. Kč. Příčina vzniku požáru v oblasti technické závady, u vozidla provozovaného na alternativní pohon, je nadále v šetření hasičů.


mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje


-wap-
Sdílet