Úterý 20. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Hasiči vyprošťovali mezi Konecchlumím a Kamenicí řidiče škodovky po střetu s kamionem

K vážné dopravní nehodě došlo dne 19. listopadu 2014 ráno na hlavním tahu na Jičín. Na silnici č. I/35 mezi Konecchlumím a Kamenicí došlo ke střetu osobního vozidla Škoda Fabia s nákladním autem. Obě vozidla skončila po střetu v příkopu. Na místo události v 07:10 hodin vyjeli profesionální hasiči z Jičína s technickým automobilem a cisternou.

Po příjezdu hasičů na místo byl řidič osobního vozu zaklíněn ve zdemolované kabině. Hasiči museli pomocí speciálního hydraulického nářadí odstřihnout levou stranu auta, odklopit střechu a za použití rozpínacích řetězů uvolnit těžce zraněného řidiče.

Ten byl po vyproštění předán do péče lékařů a záchranářů pozemní a letecké záchranné služby, kteří provedli nezbytné zajištění jeho zdravotního stavu a následně jej letecky transportovali do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řidič nákladního vozidla, které skončilo na pravém boku v příkopu, vyvázl bez zranění.

Z kamionu uniklo několik desítek litrů nafty. Hasiči přečerpali zbytek nádrže do speciálních sudů a uniklou naftu zasypali sorbentem. O události byli informováni pracovníci odboru životního prostředí. Hasiči zabezpečili vrak škodovky proti požáru a odpojili autobaterii. Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR.

por. Bc. Martina Žahourková
tisková mluvčí
HZS Královéhradec­kého kraje
Sdílet