Sobota 18. září 2021, slouží směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Požár v garáži hotelu v Rožnově pod Radhoštěm

Dne 2. 4. 2008 ve 12:38 hod. byli hasiči informováni o požáru v garáži hotelu v Rožnově pod Radhoštěm. Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí s jedním zásahovým vozem a jednotka hasičů z povolání města Rožnova pod Radhoštěm se dvěma cisternami.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že v přízemní garáži jednoho hotelu došlo k požáru křesel, k poškození vodovodního vedení, vybavení garáže i jednoho zaparkovaného auta zn. Š Octavia.

Jako první na místo dorazili hasiči z Rožnova pod Radhoštěm, kterým to ze stanice trvalo pouhých šest minut. Hasiči v dýchacích přístrojích pronikli do zakouřených prostor garáže samostatného parkovacího stání pod hotelem a nalezli místo požáru. Uvnitř garáže hořel sedací nábytek, který byl částečně lokalizován stříkající vodou z poškozeného plastového vodovodního vedení. Zbytky požáru byly následně bleskově uhašeny.

Hasičům se podařilo zabránit rozšíření plamenů z hořících křesel na zaparkované osobní auto, které tak bylo poškozeno jen odkapávajícím plastem zářivkového tělesa a kouřem. Plameny se nedostaly mimo garáže a nebylo ani nutné evakuovat návštěvníky hotelu nebo ubytované.

Po příjezdu profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí bylo místo požáru překontrolováno termokamerou ke zjištění případných skrytých ohnisek požáru a ke zjištění teplot nahřátých stavebních konstrukcí. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn.

Vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí si místo zásahu ohledal a zjistil, že požár vznikl u křesel v jedné ze samostatných garáží, která sloužila pro personál jako kuřárna. Příčinou vzniku požáru mohla být nedbalost zaměstnanců hotelu při kouření nebo technická závada na blízkém a poškozeném mrazicím boxu.

Požárem způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 50.000 Kč. V tomto odhadu není vyčíslení škody na osobním automobilu. Zásahem hasičů, a vydatnou pomocí prasklého potrubí, byl uchráněn majetek v okolí požáru asi za 1 mil. Kč.mjr. Mgr. Bc. Ivo Mitáček
tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje-swo-
Sdílet