Pondělí 19. dubna 2021, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

Za obcí Všechov na Táborsku došlo k tragické nehodě osobního automobilu, řidič po nárazu do stromu zemřel

Za obcí Všechov ve směru na Jistebnici zasahovali od 16:21 hodin profesionální hasiči ze stanice Tábor společně s Policií ČR a ZZS u dopravní nehody osobního automobilu.

Jednalo se o vůz tovární značky Ford Escort combi, ve kterém po nárazu do stromu zůstal zaklíněný řidič. Zasahující hasiči do vozu vnikli přes sedadlo spolujezdce a okamžitě řidiči nasadili krční límec a zahájili resuscitaci, a to až do doby příjezdu ZZS.

Poté za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení vytvořili přístup zdravotníků ZZS k řidiči. Následným odstřižením sloupku Fordu ze strany řidiče pak na zádové desce řidiče vyprostili a transportovali jej do sanitky. Zde zdravotníci ZZS stále pokračovali v resuscitaci. Bohužel zranění řidiče nebyla slučitelná se životem a i přes veškerou snahu všech záchranářů lékař ZZS konstatoval smrt. Zároveň se záchrannými pracemi jednotka HZS provedla zajištění místa nehody.

V rámci likvidačních prací hasiči osvětlovali místo nehody, posypali vyteklé provozní kapaliny na vozovce sorbentem a řídili provoz na komunikaci. Ta byla v místě nehody zcela uzavřena. Po naložení havarovaného Fordu na vůz odtahové služby jednotka HZS dokončila úklid vozovky.

Příčinu nehody šetří Policie ČR.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet