Sobota 17. dubna 2021, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.

V Hluboké nad Vltavou museli hasiči vyprostit řidiče osobního automobilu, střetl se s nákladním vozidlem

K dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjeli dnes krátce před devátou hodinou dopolední do Hluboké nad Vltavou českobudějovičtí profesionální hasiči, svolána byla také jednotka SDH obce Hluboká nad Vltavou.

Podle informací, které operační středisko HZS Jihočeského kraje obdrželo od oznamovatele na tísňovou linku 112, se jednalo o střet nákladního automobilu s osobním, ze kterého se ještě kouří. Průzkum na místě nehody ukázal, že se jedná o nehodu osobního automobilu značky Škoda Fabia, jež se střetl s kamiónem s tahačem značky Renault.

Ve Fabii zůstal zaklíněný zraněný řidič. Zasahující hasiči na jeho vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení, pomocí kterého havarované auto otevřeli, odstřihli přední dveře a následně i prostřední sloupek. Poté řidiče vyprostili ven na nosítka a předali zdravotníkům ZZS. Požár automobilu se nepotvrdil.

Jednotky HZS zajistily auto proti možnému vzniku požáru a provedly kontrolu úniku provozních kapalin. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

por. Ing. Vendula Matějů
tisková mluvčí
HZS Jihočeského kraje
Sdílet