
Stanice v Doksech je ve zkušebním provozu, nahradila provizorní zázemí v kontejnerech
Po dlouhých deseti letech od otevření stanice Tanvald má Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje konečně další novou stanici profesionálních hasičů.

Po dlouhých deseti letech od otevření stanice Tanvald má Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje konečně další novou stanici profesionálních hasičů.
Na křižovatku ulic Lidická a Erbenova v Ostravě vyjeli hasiči, zdravotníci i policisté k nehodě dvou osobních vozidel.
V ulici na Výsluní v Pelhřimově zasahovali hasiči ze tří jednotek u požáru skleníku na zahradě rodinného domu. Škoda byla vyčíslena na 70 tisíc korun.

K požáru včelína v Benátkách nad Jizerou vyjely jednotky HZS Benátky nad Jizerou a Milovice a SDH Benátky nad Jizerou a Lysá nad Labem. Při příjezdu hasičů byl objekt požárem zcela zasažen. Po půlhodině se jednotkám podařilo dostat oheň pod kontrolu a krátce před devátou hodinou úplně zlikvidovat.
Škoda byla vyčíslena na 130 000 korun, příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.
K ohlášenému požáru sazí v komíně dřevěné chalupy v obci Běchary vyjížděly tři jednotky hasičů. Průzkumem zjistily, že došlo k zahoření trámu v blízkosti komínového tělesa. Aby zlikvidovali ohnisko, museli rozebrat hasiči část zdi.
Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce před 19:30 hod., na místě zůstala místní dobrovolná jednotka, která provedla závěrečnou kontrolu. U požáru zasahovali profesionální hasiči z Jičína, JSDH Kopidlno a Běchary.

Řidič nákladního vozidla MAN s návěsem a přívěsem jel z Regensburgu na Strakonicko. Za jízdy mezi Číhaní a Zdebořicemi zpozoroval dým z motoru, došlo k požáru. Shořel tahač, návěs kompletně, přívěs ne.
Byly převáženy dřevěné palety, ty také shořely. Celková škoda byla vyčíslena na 1 milion korun.
Pět lidí bylo zachráněno při požáru objektu v ulici Krajková v Sokolově. Zasahovalo pět jednotek, škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při kouření mladistvé osoby.

Na přejezdu v Citicích na Sokolovsku se srazil nákladní vlak s osobním autem. Na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů, nikdo nebyl zraněn.
Za Hustopeče, směrem na Strachotín, vyjela místní profesionální jednotka k nehodě osobního vozidla. Hasiči zajistili místo události a řídili provoz, následně automobil otočili zpět na kola a uklidili vozovku.
V Chelčického ulici v Havlíčkově Brodě zasahuje místní profesionální jednotka u olejové skvrny na vozovce. Hasiči ji odstraňují pomocí sorbentu.

Pod mostem Legií v Praze hasiči zachránili společně se strážníky labuť, která tam uvízla a nemohla se dostat z vody. Labuť hasiči předali zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy.
Hasiči zastavili únik nafty z proražené nádrže kamionu v průmyslové zóně v Lounech. Zbytek nádrže odčerpali. Vyteklou naftu na vozovku zasypali sorbentem.
Jednotka ze stanice Ústí nad Labem zlikvidovala požár odpadu v prázdné budově v Teslově ulici v Ústí nad Labem. Doutnal odpadní papír. Budova byla zakouřená, hasiči použili vysokotlaký vodní proud.

Profesionální královéhradecká jednotka z centrální stanice se postarala o odstranění následků a úklid vozovky po střetu dvou osobních vozidel v Hradecké ulici u fakultní nemocnice.
Na vozidlech provedla jednotka protipožární opatření, zlikvidovala uniklé provozní kapaliny a odstranila auta mimo komunikaci.
Na silnici č. 301 mezi Českou Metují a Žďárem nad Metují pomohli hasiči s vyproštěním zapadlého nákladního automobilu, který havaroval do silničního příkopu. Při události nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili vozidlo a zkontrolovali jej na případný únik provozních kapalin.
Pomocí vyprošťovacího automobilu se jim podařilo nákladní vůz vytáhnout zpět na silnici, komunikace byla během vyprošťovacích prací uzavřena. Na místě zasahovaly profesionální jednotka z Broumova a Náchoda a JSDH Police nad Metují.
Jednu zaklíněnou osobu hasiči vyprostili po dopravní nehodě osobního vozidla na silnici číslo 602 za Domašovem na Brněnsku, směrem na Devět Křížů. K události byly vyslány dvě hasičské jednotky.

Zaklíněného řidiče vyprostili hasiči na silnici mezi Strukovem a Želechovicemi. Zůstal uvězněný v osobním voze po střetu s nákladním autem. Po vyproštění byl předán posádce LZS, dalšího zraněného si převzala ZZS.
Zasahovaly profesionální jednotky ze stanic Uničov, Olomouc a Litovel.
Profesionální a dobrovolní hasiči z Jaroměře pomohli s odčerpáním vody ze sklepa po poruše vodovodního řadu. Sklep byl zatopený do výšky asi jednoho metru.
Mezi obcemi Strašnov a Brodce sjel autobus s pěti cestujícími do příkopu. Událost se sice obešla bez zranění, nicméně přivolaní hasiči museli odstranit zeminu, která bránila otevření dveří.
Poté mohli všichni pasažéři bezpečně opustit vozidlo. Jeho vyproštění z příkopu následně zajistil řidič přes majitele.

Krátce před osmou hodinou 20. ledna 2021 došlo před kruhovým objezdem na výjezdu z Nymburka směrem do Mladé Boleslavi k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů, kdy…