K ohlášenému požáru domu vyjeli do Varvažova profesionální hasiči ze stanice Písek, svolány byly jednotky SDH obcí Ostrovec a Varvažov. Průzkum na místě ukázal, že se jedná o požár vznícených sazí v komíně.
Česká republika

U Loučimi hasiči z Klatov vyprostili z příkopu nákladní auto. Zásah hasičům komplikovalo husté sněžení. K nehodě se dostavil traktor s radlicí, který musel před samotným vyprošťováním prohrnout závěje.
Řidič vyvázl bez zranění, provozní kapaliny z vozidla neunikly.

Labutě a další zvířata na zamrzlých plochách často záchranu nepotřebují, mrzlo i před vznikem hasičů
S prvním pořádným ochlazením zaznamenali hasiči řadu telefonátů na tísňovou linku s žádostí o záchranu zvířat ze zamrzlých ploch. Podle odborníků ale tato záchrana ale…
U nehody kamionu zasahují hasiči na silnici ve směru z Hory Sv. Šebestiána na Slaný, automobil je stočen ke středovým svodidlům.
Osobní auto se u Havraně na Mostecku převrátilo na střechu. Zraněného člověka odvezla Zdravotnická záchranná služba.
K požáru popelnice vyjeli ve středu, v půl osmé ráno dobrovolní hasiči z Jílového-Modré k restauraci Tropical na Mírové náměstí. Ještě před jejich příjezdem byl obsah nádoby uhašen městskou policií a majitelem restaurace. Hasiči provedli důkladné prolití vodou.
V obci Hradec uvízlo osobní auto na přejezdu. Z kolejiště ho vyprostily jednotky SDH Stod a SŽDC Plzeň. Tato událost zastavila na několik minut mezinárodní železniční dopravu. Rychlík směřující do Mnichova zůstal stát ve Stodě a nabral zpoždění.
U Města Touškova jednotky HZS Nýřany a místního SDH zasahovaly u dopravní nehody osobního auta. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, ZZS ji k dalšímu ošetření odvezla do nemocnice. Drobný únik provozních kapalin hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu.

Hasiči z Přeštic vyjeli směrem na Horní Lukavici, kde se střetlo osobní auto s kamionem. Kamion zůstal stát na silnici, osobní auto skončilo v příkopu. Vzhledem k nepříznivému počasí hasiči lehce zraněného vyprostili z auta až po příjezdu ZZS. Do příjezdu PČR hasiči na místě usměrňovali dopravu.
Profesionální hasiči ze stanice Křemže vyjeli do Nové Vsi, kde ve směru na Holašovice havaroval osobní automobil. Po nárazu do stromu zdravotníci ZZS na místě ošetřili tři zraněné osoby, které však z havarovaného auta vylezly sami.
Vyproštění od hasičů nebylo potřeba. Ti auto zajistili protipožárním opatřením a zkontrolovali únik provozních kapalin. Nehodu na místě šetří Policie ČR.
V Předhradí na Chrudimsku zasahují hasiči ze stanice Skuteč u dopravní nehody dodávky, která skončila v příkopu.
Jedna osoba byla zraněna po střetu dodávky a nákladního vozu v Bělčicích
Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahují v Bělčicích u dopravní nehody, při které se střetly nákladní automobil s dodávkou. Zdravotníci ZZS ošetřovali…
Pražští hasiči likvidovali požár ateliéru v přízemí obytného domu v ulici Svobodova v Praze 10. U případu zasahovaly jednotky z centrály, Strašnic a Krče, hasiči z objektu zachránili pět osob.
Profesionální hasiči ze stanice Tábor a jednotka HZSP SŽDC České Budějovice byli vysláni do Plané nad Lužnicí k ohlášené železniční nehodě. Na místě události už nikdo nebyl. Hasiči zjistili, že došlo pouze k pádu osoby při rozjezdu vlaku.

Operační středisko vyslalo hasiče z Přeštic mezi obce Přestavlky a Černotín k dopravní nehodě osobního auta, které skončilo na boku v příkopu. Řidičku hasiči museli z auta vyprostit, nijak poraněna nebyla. Provozní kapaliny z havarovaného vozu neunikly.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem zasahovali o půl sedmé ráno u dopravní nehody osobního vozidla u obce Librantice. Řidič sjel do příkopu, kde narazil do stromu. Nehoda se obešla bez zranění a hasiči pomohli s vytažením auta zpět na komunikaci.
V Poleradech na Mostecku sjelo vozidlo mimo vozovku. Hasiči podniku Elektrárna Počerady je vytáhli.
Chemiky laboratoře Třemošná si vyžádalo operační středisko HZS Karlovarského kraje do Chodova na Sokolovsku, aby zajistili nalezenou neznámou látku. Výsledky analýz prokázaly nezávadnost této látky, mělo by se pravděpodobně jednat o práškovou směs na přípravu sladkého pečiva.
Na silnici mezi Českou Třebovou ve směru na Třebovice zasahovali hasiči u nehody pekařského automobilu. O vytažení se postaral vyprošťovací speciál Tatra 815 českotřebovských drážních hasičů. Ti museli rovněž prostředky ze svého RZA rozebrat nástavbu havarovaného vozu.
U Kadaně došlo k dopravní nehodě osobního auta a autobusu. Nikdo nebyl zraněn. Autobus z místa události odjel. Hasiči zabezpečili havarované osobní auto proti požáru.
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
Partneři
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966


