Středa 14. května 2025, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Česká republika

Operátorka tísňové linky 112 přijala oznámení o požáru fritézy v prodejně rychlého občerstvení na 139. km dálnice D1 ve směru na Brno. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velké Meziříčí.

Požár se zaměstnancům prodejny podařilo uhasit ještě před příjezdem hasičů, kteří místo události technicky zabezpečili. Požárem vznikla škoda v předběžné výši 10 tisíc korun. Požár zapříčinila technická závada.

Na silnici I. třídy č. 4 vyjeli profesionální hasiči ze stanic Vimperk a Strakonice k dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob. Jednalo se o střet vozů továrních značek Škoda Octavia a Hyundai. Jako první k nehodě přijela vimperská jednotka, která vyprostila jednu zraněnou osobu a předala ji ZZS.

Ostatní osoby byly v době příjezdu hasičů již mimo havarovaná auta. Strakonická jednotka byla v průběhu jízdy k zásahu vrácena zpět na základnu. Hasiči následně oba vozy zajistili proti požáru a proti úniku provozních kapalin. Nehodu na místě šetřili policisté.