
U dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do zdi a autobusové zastávky zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jílové společně s jednotkou SDH Dolní Břežany v Pražské ulici v Dolních Břežanech.

U dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do zdi a autobusové zastávky zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jílové společně s jednotkou SDH Dolní Břežany v Pražské ulici v Dolních Břežanech.
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou byli v neděli ve 20:28 přivoláni k nouzovému otevření bytu v ulici Jiráskova ve Vamberku. Osoba uvnitř byla v pořádku.
Jednotka HZS Praha vyprostila v ulici K Zadní Kopanině pomocí navijáku od CAS čtyřkolku, která po dopravní nehodě skončila mimo komunikaci.
Jednotka HZS Praha zajistila v ulici Bělohorská, odpojením AKU a zasypáním provozních kapalin, místo po dopravní nehodě osobního automobilu.
Jednotka SDH Rudná byla vyslána krátce před dvacátou hodinou do obce Tachlovice k hořícímu balíku slámy. Po příjezdu na místo, byl průzkumem potvrzen požár balíku. Balík prohoříval z prostředku ven a bylo proto nutné ho rozhrabat. Za použití 1 C proudu byl požár zlikvidován.
Jednotka na místě také řídila kyvadlově dopravu. Hasiči zasahovali s technikou CAS 32 Tatra 148 v počtu 1+2 a DA Fiat Ducato v počtu 1+1. Na místě zasahovala také jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun a Policie ČR.
V Křimicích u trati hasiči z PS Střed a SŽDC Plzeň zlikvidovali požár trávy.
Jednotka HZS Praha provedla v ulici Machkova násilný vstup dveřmi do bytu. Uvnitř nalezenou nemohoucí osobu předala ZZS. Na místě Policie ČR.
Příslušníci jednotky HZS Praha zasypali v ulici Nad přívozem sorbentem olej, který vytékal z vraku automobilu.
Jednotka HZS Praha likvidovala v ulici Truhlářova krátkým B na volný výtok vody požár odpadu v plechovém kontejneru.

Z hořícího objektu posléze hasiči vynesli i propan-butanovou tlakovou láhev. Na místě zasahovaly hned tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Při požáru…
V Tachově hasiči otevřeli zabouchnutý byt.
Jednotka HZS Letiště VH prověřila v ulici Aviatická aktivaci smyčky EPS. Průzkumem bylo zjištěno, že EPS byla aktivována vlivem poruchy čidla. Jednalo se o planý poplach.
Jednotky HZS Praha, st. 1 a 5, likvidovaly v ulici Uruguayská po násilném vstupu tlakovou vodou žhnoucí papírový odpad pod větrací šachtou sklepního průduchu ve sklepní místnosti.
V Plzni vyjeli hasiči z PS Střed otevřít na žádost PČR byt. Ten byl otevřen majitelem před příjezdem jednotky. Podezření na úmrtí se potvrdilo. Jednotka na místě nezasahovala.

Jednotka HZS Praha stanice č. 6 likvidovala požár osobního automobilu značky Ford Focus na Praze 4.
Jednotka HZS Praha, st. 5, odstranila v ulici Jižní spojka následky DN jednoho OA se zraněním jedné osoby. Převrácené vozidlo byla odpojením AKU zajištěno proti požáru. Únik PHM a provozních kapalin byl likvidován sorbentem. Vozidlo bylo vráceno zpět na kola. Případ byl předán Policii ČR.
Před Dobřívem se střetla tři osobní auta. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči z Rokycan zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem. Po dobu zásahu hasiči na místě řídili provoz.

Jednotka HZS Praha stanice č. 1 likvidovala tlakovou vodou žhnoucí dřevěný trám v komínu na Betlémském náměstí.

V Bítově profesionální a dobrovolní hasiči z Nýřan společně s posilovou jednotkou Plzeň Slovany zlikvidovali vyvrácený vzrostlý strom hrozící pádem na střechu domu.
Jednotka HZS DPP odstranila v ulici Modřanská pomocí motorové pily vyvrácený strom hrozící pádem na komunikaci.
| 18.09.2026 | ZÁCHRANÁŘI NA VODĚ 2026: Nejrealističtější soutěžně-výcviková akce pro… |
|---|---|
| 22.09.2026 | Odborníci se sejdou na konferenci MOSTY 2026 k obnově památek po požárech |