
Požárové ilustrované stolní kalendáře na rok 2015 se dostaly do tisku!
Zatímco naše nástěnné kalendáře s technikou jsou již skoro vyprodané, mnoho z vás se nás ptalo na kalendáře stolní – kreslené, s obrázky, které znáte ze Vzdělávání.

Zatímco naše nástěnné kalendáře s technikou jsou již skoro vyprodané, mnoho z vás se nás ptalo na kalendáře stolní – kreslené, s obrázky, které znáte ze Vzdělávání.
Na žádost Policie ČR otevřela písecká profesionální jednotka dveře bytu v obci Březí.
K dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob vyjeli do ulice Pražská v Suchdole nad Lužnicí profesionální hasiči ze stanice Třeboň a dobrovolní hasiči obce Suchdol nad Lužnicí. Jednalo se o střet dvou osobních automobilů, vyproštění zraněných osob nakonec nebylo potřeba.
Hasiči provedli u aut protipožární opatření, únik látek nebyl zjištěn. Po příjezdu Policie ČR třeboňská jednotka zásah ukončila, úklid vozovky po ukončení šetření policie zajistila místní dobrovolná jednotka. Při nehodě utrpěla zranění jedna osoba.
Jednotka HZS Praha otevřela v ulici Na hranicích bytovou jednotku v obytném domě, na žádost a za asistence PČR a ZZS.
U dopravní nehody kamionu a osobního automobilu se smrtelným zraněním zasahují hasiči na silnici R48 poblíž obce Libhošť na Novojičínsku. Komunikace je v důsledku nehody ve směru na Příbor uzavřena.
Po svém příjezdu záchranáři zjistili, že ve zdemolovaném osobním vozidle zůstal zaklíněn šestačtyřicetiletý muž. Zasahující lékař u něj konstatoval vícečetná zranění, včetně devastujícího poranění hlavy. Postižený nejevil žádné známky života, zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Lékař ZZS tak mohl již pouze konstatovat jeho smrt.
Jednotka HZS Praha likvidovala v ulici Evropská následky dopravní nehody motocyklu. Jednotka zajistila místo nehody proti vzniku požáru.
Zajištění místa nehody a zabezpečení havarovaného kamiónu, který u obce Obora, provedla ve spolupráci s jednotkou SDH obce Netolice profesionální jednotka ze stanice Vodňany. Jednalo se o kamión převážející dřevo, jež se převrátil do příkopu. Pro kamión byla přestavena odtahová služba.
K dopravní nehodě dvou osobních a jednoho dodávkového vozidla vyjeli do ulice Jiráskova v Rychnově nad Kněžnou místní profesionální hasiči. Nehoda se obešla bez zranění a úniku provozních kapalin. Hasiči do příjezdu policejní hlídky řídili v nepřehledném úseku silnice dopravu.
Havarovaná vozidla zajistili proti požáru. Po příjezdu Policie ČR a zadokumentování události hasiči odtáhli jedno z osobních vozidel na nedaleké parkoviště a následně očistili vozovku.
Dvě jednotky hasičů likvidovaly následky nehody osobního automobilu v Ludíkově. Kromě profesionálů z Boskovic byli na místo povoláni i dobrovolní hasiči z obce Protivanov z Olomouckého kraje.

Krátce po sedmé hodině ráno vyjely z Brna jednotky HZS ze stanic Lidická a BVV k dopravní nehodě na dálnici D2 ve směru na Bratislavu. Z protisměru směřovala k nehodě…
Hasiči z Jaroměře byli přivoláni k nouzovému otevření bytu v ulici 5. května v Jaroměři, ze kterého tekla voda. Ta způsobila prosáknutí až do průchodu domu pod bytem a odtržení podhledů. Hasiči uzavřeli hlavní přívod vody a za asistence Policie ČR provedli otevření bytu a uzavření vody do prasklé hadice na toaletě.
Na silnici I/24 u obce Frahlelž likvidovali profesionální hasiči ze stanice Třeboň následky dopravní nehody dvou osobních automobilů. Když hasiči k nehodě přijeli, ošetřovali zdravotníci ZZS již jednu zraněnou osobu. Hasiči provedli protipožární opatření u obou vozů (Škoda Octavia a Chevrolet Spark) a zamezili úniku provozních kapalin.
Během šetření nehody Policií ČR jednotka HZS řídila provoz na komunikaci. Po ukončení šetření pak hasiči odtáhli vozy ze silnice a dokončili její úklid.
Jednotka sboru dobrovolných hasičů z obce Havlíčkova Borová provedla odstranění stromu z komunikace u obce Jitkov.
Jednotka profesionálních hasičů z Velkého Meziříčí provedla odstranění padlého stromu z komunikace u Nové Zhoři.
Dvě jednotky profesionálních hasičů z Jičína a dobrovolných hasičů ze Sobotky vyjely k požáru dodávky u obce Stéblovice. Ta začala hořet během jízdy do kopce. Řidič zastavil a vystoupil, ale kvůli přepáleným lankům od ruční brzdy auto sjelo ze silnice do křoví. Při příjezdu hasičů bylo celé vozidlo v plamenech.
Hasiči dostali požár pod kontrolu o půl sedmé ráno. Požár úplně zničil dodávku a hmotná škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla zřejmě technická závada. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Pacovští profesionální hasiči provedli odstranění stromu, který padl na komunikaci u Bedřichova.
Jednotka sboru dobrovolných hasičů z Herálce vyjela do Mikulášova odstranit strom, který padl na komunikaci a bránil tak plynulému provozu.
V Obci Zbytiny odstranili hasiči strom, padlý přes komunikaci.

Vybavení pro zásahy u povodní se u Hasičského záchranného sboru České republiky rozšíří o dvojici velkokapacitních motorových kontejnerových čerpadel. Pořízeny budou na…
Na linku tísňového volání byl oznámen kouř unikající z bytu v sedmipatrové budově v Hamerské ulici v Litvínově – Janově. K požáru vyjela jednotka HZS ÚLK ze stanice…
| 18.09.2026 | ZÁCHRANÁŘI NA VODĚ 2026: Nejrealističtější soutěžně-výcviková akce pro… |
|---|---|
| 22.09.2026 | Odborníci se sejdou na konferenci MOSTY 2026 k obnově památek po požárech |