
Jednotka HZS Kladno vyjela k dopravní nehodě osobního automobilu do ulice Vrapická. Hasiči na místě zasypali uniklé provozní kapaliny, provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Událost se obešla bez zranění.

Jednotka HZS Kladno vyjela k dopravní nehodě osobního automobilu do ulice Vrapická. Hasiči na místě zasypali uniklé provozní kapaliny, provedli protipožární opatření a odpojili autobaterii. Událost se obešla bez zranění.
Čtyři jednotky vyjely k obci Přibice k požáru nákladního vozidla. Nikdo nebyl zraněn, na hašení byl použit jeden vodní proud.
Do obce Mladé Bříště vyjeli hasiči z Humpolce k nehodě dvou osobních vozidel. Jeden člověk se zranil.
Na silnici č. 35 v katastru části Kovač zasahovala profesionální jednotka ze stanice Jičín u dopravní nehody osobního vozidla a traktoru. Osobní automobil skončil po srážce mimo komunikaci v příkopu.
Hasiči místo události zajistili a zkontrolovali, zda dochází k úniku provozních kapalin. Dále jednotka pomohla s řízením dopravy v místě nehody. Při události nebyl nikdo zraněn.

Jednotka pražských hasičů ze satalické stanice zasahovala v ulici Bobkova v Praze 14 u požáru dodávky. Plameny hasiči rychle zlikvidovali a zabránili dalším škodám na vedle zaparkovaných vozech.
Příčina požáru je předmětem dalšího šetření.

Ve dnech 19.-21.2. probíhal každoroční výcvik záchrany osoby propadlé na zamrzlé hladině. Výcvik absolvovali jablonečtí hasiči po jednotlivých směnách, a to i za…

V katastru části Nové Město nad Metují – Spy, ulici Vlastimila Moravce, zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují u dopravní nehody osobního vozidla. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
Hasiči zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin. Komunikace byla zpočátku neprůjezdná, poté byl automobil odstaven do jednoho jízdního pruhu.

Profesionální jednotka z hradecké centrální stanice zasahovala v Kladské ulici při úniku provozních kapalin. U kamionu došlo k utržení nádrže, na zpevněnou plochu se dostalo asi 150 litrů nafty z celkového objemu 400 litrů.
Na pomoc byl povolán také chemický kontejner, který je vybaven technickými prostředky na likvidaci ropných látek. Uniklá kapalina neohrožovala životní prostředí ani kanalizaci. Hasiči zasypali skvrnu pomocí sorpčního materiálu, zbytek nafty z nádrže jednotka přečerpala.
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Čestic provedly monitoring řeky Divoké Orlice. Přímo pod mostem se nacházel zaklíněný strom, hasiči proto prověřovali riziko, zda by nemohlo dojít kvůli stromu k vylití řeky z koryta.
O situaci byli vyrozuměni zástupci Povodí Labe, kteří si převzali řešení události na starosti.
K nehodě osobního automobilu na Denisově náměstí vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem. Vozidlo narazilo do sloupku, přičemž došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči zasypali uniklé náplně sorbentem a postarali se o úklid vozovky. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.
Dopravní nehoda osobního vozidla a vysokozdvižného vozíku zaměstnala v Nádražní ulici v Mikulově místní profesionální hasiče. Ti provedli zajištění místa, protipožární opatření na vozidle a očistili komunikaci.
V Jeremiášově ulici v Praze zasahují hasiči ze stanice Smíchov u dopravní nehody tří vozidel. Jednotka provádí protipožární opatření, událost si vyžádala zranění.
Na silnici mezi Starými Smrkovicemi a Smidary havaroval osobní automobil, na pomoc vyjeli profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov. Auto skončilo mimo vozovku, jednotka zajistila místo události a poté pomohla s naložením na odtah. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

U dopravní nehody, kdy osobní automobil havaroval mimo komunikaci, zasahovali profesionální hasiči z Hořic v obci Svatojanský Újezd.
Jednotka zajistila místo události, zabezpečila havarované vozidlo a později jej také pomohla odklidit. Jeden člověk skončil v péči ZZS. Místo zásahu si převzali policisté.

Jednotky HZS Beroun a SDH Rudná vyjely k dopravní nehodě dvou osobních automobilů do Nučic. Hasiči provedli protipožární opatření a zajistili místo nehody. Událost se obešla bez zranění.

Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovala v katastru části Všestary – Rozběřice, kde došlo k úniku plynu do ovzduší z porušeného potrubí. Jednotka vytyčila potenciálně nebezpečnou zónu a vyčkala na místě zásahu do příjezdu plynařů.
Ti si následně událost převzali.

K dopravní nehodě dvou osobních a nákladního automobilu vyjela do Mladé Boleslavi místní profesionální jednotka. Jednu zraněnou osobu si převzala do péče ZZS. Hasiči provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny.
Dvě jednotky hasičů likvidují na 9. kilometru dálnice D52 ve směru do Pohořelic následky střetu nákladního automobilu s osobním. Dva lidé utrpěli zranění.

Následky dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do mostku a poté skončilo mimo komunikaci, odstranili profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská v části Skalice – Číbuz. Dva lidé skončili po nehodě v péči ZZS. Jednotka místo události zajistila.
Tři jednotky hasičů zasahovaly v úterý 25. 2. 2020 odpoledne v Rýmařově (okres Bruntál) u tragické nehody osobního automobilu, který narazil do stromu. Ve vozidle…
| 22.09.2026 | Odborníci se sejdou na konferenci MOSTY 2026 k obnově památek po požárech |
|---|