
K požáru trávy a náletových dřevin do obce Strančice vyjely jednotky HZS Říčany, SDH Říčany a Svojšovice a HZS SŽDC. Na místě byla dvě ohniska, 100×5 metrů a 10×5 metrů.
K požáru trávy a náletových dřevin do obce Strančice vyjely jednotky HZS Říčany, SDH Říčany a Svojšovice a HZS SŽDC. Na místě byla dvě ohniska, 100×5 metrů a 10×5 metrů.
V ulici Julia Fučíka v Českém Meziříčí došlo k poškození plynového potrubí ve výkopu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka.
Hasiči v okolí nenaměřili zvýšenou koncentraci plynu v ovzduší, místo pro jistotu protipožárně zabezpečili. Následně si převzali událost plynaři.
Požár odpadu likvidovali hasiči v ulici Jihlavská v Brně. Na místo byly vyslány tři jednotky.
Osobu s dítětem vyprostili hasiči z Břeclavi z výtahu, zasekl se v objektu v ulici Na Valtické.
Profesionální hasiči z Nového Bydžova odstraňovali ve Starém Bydžově následky dopravní nehody, kdy zůstalo na silnici rozsypané sklo. Jednotka místo události uklidila.
Krátce před devátou hodinou dopolední 10. 4. 2019 zasahovaly posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje u zraněných při požáru ve věznici Pardubice.
Na žádost Policie ČR dohašovali profesionální hasiči ze stanice Český Krumlov v Kamenném Újezdě, části obce Bukovsko špatně dohašené pálení.
Profesionální jednotka ze stanice Soběslav a osádka automobilového žebříku z táborské stanice odstraňovali v Nové ulici v Soběslavi devět stromů u silnice, které bránily provozu na komunikaci.
V Českých Budějovicích na sídlišti Vltava na silnici vedoucí k Tescu likvidovali profesionální hasiči ze stanice Suché Vrbné z vozovky vyteklé provozní kapaliny. Ty vytekly z auta po technické závadě.
Nová hasičská stanice Bitozeves Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje v areálu průmyslové zóny Triangle na Lounsku byla slavnostně otevřena v úterý 9. dubna 2019.
Dvě hasičské jednotky vyjely k dopravní nehodě osobního auta a autobusu nedaleko Unipetrolu v Litvínově. Při nehodě byla zraněna a zaklíněna spolujezdkyně v osobním autě. Hasiči ji vyprostili pomocí páteřové desky a předali Zdravotnické záchranné službě.
V autobusu cestovalo celkem 14 lidí, nikdo z nich nebyl zraněn. Hasiči provedli protipožární opatření, odpojili akumulátor havarovaného auta a uklidili vozovku.
Na silnici I/19 v katastru Nové Vsi u Chýnova zasahovala profesionální jednotka ze stanice Tábor u dopravní nehody nákladního automobilu značky Man s návěsem. Průzkum na místě nehody ukázal, že se pod návěsem utrhla krajnice a poté došlo k poškození jak návěsu, tak krajnice, směrových sloupků a několika stromů.
Vozidlo zůstalo pojízdné, vyjelo z příkopu a bylo odstaveno mimo vozovku. Nevytékaly z něj žádné provozní kapaliny. Hasiči zametli ze silnice štěrk, hlínu a větve. Trosky návěsu a nákladu táborská jednotka snesla na dvě hromady mimo vozovku a poté se vrátila na základnu.
Šest jednotek hasičů likvidovalo požár třípatrové bytovky v Žamberku. Požár byl na krajské operační a informační středisko hasičů oznámen ve středu 10. dubna v 2.38…
Na žádost Městské policie Milevsko vnikli milevští profesionální hasiči do jednoho z bytů ubytovny v Komenského ulici v Milevsku. Z bytu protékala voda. Hasiči uvnitř bytu zjistili, že došlo k závadě na hadičce u WC. Vodu zastavili. Událost dále řeší správce ubytovny.
Hasiči ze stanice Tachov vyjeli k požáru dodávky v odstavném pruhu na D5 nedaleko Svaté Kateřiny. Požár zasáhl motorovou část, kabinu a část nákladového prostoru.
Vozidlo nepřeváželo žádný nebezpečný náklad, škoda byla vyčíslena na 600 tisíc korun. Příčina požáru je v šetření. Ke zraněním nedošlo.
Požár odpadkového koše likvidovali hasiči ze stanice Brno-Lidická v ulici Zelný trh.
V Českém Krumlově v Urbinské ulici transportovali místní profesionální hasiči pacienta z 6. patra domu do sanitky.
Otevření bytu provedli hasiči ze stanice Plzeň-Střed v ulici Nade Mží.
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyprostili osobu z nefunkčního výtahu v domě v ulici Ve Stromovce.
Profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře a místní dobrovolní hasiči byli večer přivoláni k požáru sazí v komíně domu na třídě T. G. Masaryka v České Skalici.