
Pergola s udírnou hořela v Rohli na Šumpersku. K události vyjížděli hasiči ze Zábřehu a Uničova. Požár pomohli majiteli na místě dohasit a prostor poté zkontrolovali termokamerou. Při zásahu pomáhaly dvě jednotky dobrovolných hasičů z Rohle a Úsova

Pergola s udírnou hořela v Rohli na Šumpersku. K události vyjížděli hasiči ze Zábřehu a Uničova. Požár pomohli majiteli na místě dohasit a prostor poté zkontrolovali termokamerou. Při zásahu pomáhaly dvě jednotky dobrovolných hasičů z Rohle a Úsova
Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolné jednotky z Lužan a Nové Paky likvidovali požár polního porostu na ploše asi 10×4 metr v obci Úbyslavice. Při události nevznikla žádná škoda.
Požár travního porostu v prostoru blízko kolejiště v Kopidlně likvidovali profesionální hasiči z Jičína a JSDH Libáň a Kopidlno. O pomoc byly požádány JSDH ze Středošeského kraje z Rožďalovic a Chroustova, na místo vyjeli také drážní hasiči SŽDC Nymburk.
U železniční stanice v Jaroměřicích nad Rokytnou zasahovali hasiči u nárazu osobního vozidla do plotu. Jedna osoba byla převeza do nemocnice.
U Záluží nedaleko Roudnice nad Labem zasahují hasiči u většího požáru lesa, vyhlášen je druhý stupeň požárního poplachu.
Požár unimobuňky likvidovali hasiči v Jihlavské ulici ve Žďáru nad Sázavou. Škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun.
Na křižovatce silnic u Lhoty u Stříbra zasahují dvě jednotky u nehody dvou osobních vozidel. Tři lidé se zranili.
V katastru části Teplic nad Metují Bohdašín došlo k železniční dopravní nehodě osobního vlaku, který narazil do stromu v kolejišti. Při události nebyl nikdo zraněn. Pro cestující byla vyslána náhradní autobusová doprava.
Na místo vyjeli profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Police nad Metují. Jednotky místo zásahu zajistily a následně jej předaly jednotce SŽDC Česká Třebová.
Ve Vysokých Popovicích zasahovali hasiči z Rosic u nehody motocyklu. Poskytovali první pomoc do příjezdu ZZS.

Celkem osm hasičských jednotek bylo v sobotu 6. července 2019 odpoledne povoláno k ohlášenému požáru pole v Bravanticích na Novojičínsku. Plameny zasáhly pole se suchým…

Dne 6. července 2019 od 13:06 hodin zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru nakladače v areálu družstva v Mistřicích v okresu Uherské Hradiště.
Dvě jednotky byly vyslány do obce Luže – Srbce k pádu paraglidisty.
V ulici Ignáta Herrmanna v Hradci Králové likvidovala profesionální jednotka z centrální stanice požár travního porostu malého rozsahu.
Na 13. kilometr dálnice D5 vyjely složky IZS k nehodě motorkáře. Do nemocnce ho transportoval vrtulník.
V Husově ulici v Častolovicích došlo k pádu drátu elektrického vedení na zem. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná jednotka. Hasiči místo události zajistili a vyčkali do příjezdu energetiků.

Ve dnech 28.- 29. 6. 2019 se uskutečnilo 8. mezinárodního setkání hasičů sběratelů a historiků v polském městě Jastrzębie Zdroj.

Nedaleko obce Podkozí na Berounsku likvidovaly tři jednotky hasičů požár neposekaného pole a strniště. Na likvidaci požáru hasiči nasadili dvě nárazníkové lafetové proudnice a dva vysokotlaké proudy.
Mezi Chotěšovem a Libochovicemi na Litoměřicku zasahují složky IZS u nehody dvou osobních vozidel.

Profesionální hasiči z Jičína odstraňovali následky dopravní nehody tří osobních automobilů a traktoru, událost se stala v katastru části Železnice Těšín. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin.
Jednu osobu si převzali do své péče zdravotničtí záchranáři. Po došetření se jednotka postarala o úklid vozovky a pomohla s naložením vozidel na odtah.

V obci Říkov zabezpečovali profesionální hasiči z Jaroměře a z centrální stanice Hradec Králové chemické látky, které byly nalezeny při vyklízení chaty.
Na místě zasahovali hasiči v ochranných prostředcích a byla povolána také speciální technika, která se využívá při zásazích na nebezpečné látky – chemický kontejner a měřicí vůz. Hasiči místo zabezpečili a látky si následně převzala výjezdová skupina chemické laboratoře Institutu ochrany obyvatelstva.
| 24.06.2026 | TFA Hartaman 2026: 17. ročník hasičského silového víceboje u Slezské Harty |
|---|