Profesionální jednotka z Dobrušky vytahovala uhynulé divoké prase z asi dvoumetrové hloubky ze studně. Zvíře poté předali hasiči veterináři.
Česká republika
U dopravní nehody dvou osobních vozidel ve Veverské Bítýšce, v ulici 9. května, zasahují hasiči z Tišnova. Nehoda se obešla bez zranění, jeden automobil skončil na boku.

Nehoda u Chrastin se nakonec obešla bez vyproštění, auto skončilo v příkopu na střeše
Dramaticky vypadající nehoda se stala dne 14. května 2018 krátce před osmou hodinou ranní u obce Dolní Novosedly, části obce Chrastiny.
Hasiči PS Klatovy zasahovali v Bezděkově u nehody jednoho osobního vozu se zraněním. Zraněného řidiče si převzala ZZS. Hasiči provedli zajištění místa nehody a protipožární opatření.
Z odpadní šachty v ulici Blanenská v Kuřimi zachránili hasiči z Tišnova dvě spadlá káčata.

Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali v Dolanech u dopravní nehody dvou osobních vozidel a jednoho nákladního. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, ale po nárazu začaly unikat provozní náplně.
Jednotka odstranila osobní automobily z komunikace, nákladní automobil poodjel a hasiči tak mohli zajistit úklid vozovky pomocí sorpčního materiálu. Komunikace byla při zásahu částečně průjezdná.
V obci Hrejkovice, části obce Pechova Lhota odklidili profesionální hasiči ze stanice Milevsko spadlý strom, který částečně blokoval jízdní pruhy.
Jednotky PS Sušice a SDH Soběšice vyjely do obce Bukovník k odstranění dvou stromů spadlých do komunikace.

Novopačtí profesionální hasiči zasahovali v části Přibyslav, kde došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Automobil narazil do budovy, přičemž poškodil vrata.
Hasiči místo události zajistili a poté odstavili havarované vozidlo na parkoviště. Při nehodě došlo k úniku provozních náplní, které zasypala jednotka sorpčním materiálem.
Pardubičtí profesionální hasiči likvidovali v ulici Jiránkova požár dvou plastových kontejnerů.
Jednotky PS Tachov a SDH Tachov vyjely k požáru vzniklého od vypalování kabelů. Vypalování probíhalo před vraty do garáže, které byly ohněm zčásti zasaženy. K požáru garáže v ulici Nerudova nedošlo.
Jednotka PS Nýřany vyjela k dopravní nehodě dodávky na D5 na úrovni obce Blatnice. Vozidlo sjelo z dálnice a skončilo na boku. Spolujezdkyně se dostala z vozidla sama, řidiči pomohli hasiči ven po odstranění čelního skla. Obě osoby vyvázli jen s oděrkami.
Jednotka provedla protipožární opatření a zajištění místa nehody. Jednotky PS Střed a PS Stříbro se vrátily na základny.

- Test vědomostí
Bojový řád 3/S: Zásah na hnacích železničních kolejových vozidlech
Při zásahu na hnacích železničních kolejových vozidlech (HŽV) je třeba respektovat nebezpečí na železnici a dodržovat z toho vyplývající bezpečnostní opatření.
V Hlincohorské ulici v obci Rudolfov vnikli českobudějovičtí profesionální hasiči do bytu, ze kterého se ozývalo volání o pomoc. Jednotka uvnitř bytu pomohla těžko se pohybujícímu pánovi zpět na postel. ZZS nebyla potřeba.
Profesionální jednotka ze stanice Trhové Sviny vyjela ve svém městě do části Ránkov, kde ze silnice likvidovala vyteklý olej. Hasiči na olej, který vytekl z neznámého vozidla, použili sorbent.
Požár starých větví a trávy v Blatnici pod Svatým Antonínkem likvidovali hasiči ze dvou jednotek pomocí dvou vodních proudů.
Elektrická požární signalizace ohlásila požár ve firmě v obci Hůry. Českobudějovičtí profesionální hasiči prověřili, že se jednalo o planý poplach.
Hasiči PS Klatovy zlikvidovali v místní části Kal skvrnu na vozovce. Patrně se jednalo o směs do ostřikovačů.

Hasiči zpevňovali zeď domu v Dubu nad Moravou, zásah trval do noci
V neděli 13. května 2018 byli v 20:32 hodin požádáni profesionální hasiči z Olomouce o pomoc při zpevnění zdi domu v obci Dub nad Moravou, Tučapy.
Do obce Viničné Šumice vyjeli hasiči ze dvou jednotek k požáru osobního vozidla. Motorový prostor ochladili vysokotlakým vodním proudem.
Kalendář nejbližších akcí
| 24.06.2026 | TFA Hartaman 2026: 17. ročník hasičského silového víceboje u Slezské Harty |
|---|
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
Partneři
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- mobilní aplikace pro vyhlášení poplachu jednotkám
- www.hasinet.cz
- info@hasinet.cz
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- čtyřkolky nejen pro hasiče
- www.ctyrkolky-bce.cz
- info@ctyrkolky-bce.cz
- +420 267 315 730
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- #JSMEJEDNIZVAS
- www.proizs.cz
- info@proizs.cz
- +420 770 134 280
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.stimax.cz
- info@stimax.cz
- +420 472 714 017
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- bezfluorové hasicí technologie
- www.hexfire.eu
- info@hexfire.eu
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- Program podpory hasičů
- www.csgfoundation.com
- info@csgfoundation.com
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803



