Sobota 17. května 2025, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Česká republika

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská spolu s dobrovolnými hasiči ze Lhoty pod Libčany, Roudnice a zasahovali večer při požáru strniště v Roudnici. Požár na ploše 200 × 200 byl lokalizován v 19:54.

Byl zde traktor, který místo požáru oboral. V blízkosti se nacházel les, který se podařilo uchránit. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla nedbalost a požár vznikl od výfuku osobního automobilu.

V Plzni Skvrňanech na střeše masokombinátu začal hořet pravděpodobně v důsledku technické závady na elektroinstalaci klimatizační jednotka. K požáru operační středisko vyslalo hasiče ze stanic Košutka a Střed a místní dobrovolné hasiče jako posilu.

Požár hasiči uhasili pomocí CO2 a následně zařízení i jeho okolí ochlazovali vodou z vysokotlakého proudu. Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škody na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty odhadl na 4,5 milionu.