Zajištění havarovaného osobního automobilu provedla po další dopravní nehodě, která se stala u Němětic, opět profesionální jednotka ze stanice Strakonice.
Česká republika
V Plzni na křižovatce ulic Přemyslova a Kotkova hasiči z PS Střed vyprostili pomocí navijáku osobní auto z kolejiště. Nehoda se obešla bez zranění.

V Plzni Na Švabinách se u požáru dřevěného zahradního domku sjely jednotky HZS Slovany, Střed a SDH Doubravka. Stavba o rozměru cca 3×4 metry s verandou zcela shořela. Požár napáchal škody za 200 tisíc korun. Na chatku stojící v těsné blízkosti požáru se oheň nerozšířil.
Uchráněné hodnoty se odhadují na 150 tisíc. Z příčin vzniku požáru doposud nebylo možné vyloučit ani úmysl. Okolnosti šetří policie.
Jednotka HZS Louny vyjela k dopravní nehodě osobního automobilu. Po příjezdu bylo vozidlo opuštěno a uzamčeno, nedocházelo k žádným únikům ani netvořilo překážku na komunikaci. Předáno PČR.
K další nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec, a to do obce Otín. Jednalo se o nehodu jednoho osobního automobilu. Když hasiči k nehodě přijeli, byla zraněná osoba již z havarovaného auta venku v péči zdravotníků ZZS.
Hasiči u auta provedli protipožární opatření a po zadokumentování nehody Policií ČR pomohli s jeho naložením na vůz odtahové služby.
Na silnici I. třídy č. 19 za obcí Chýnov ve směru na Tábor zasahovala profesionální jednotka ze stanice Tábor u dopravní nehody osobního automobilu značky Škoda Octavia. Když hasiči k nehodě přijeli, byl vůz bez zjevného poškození a bez úniku provozních kapalin svoji přední částí v příkopu.
Hasiči jej vytáhli navijákem zpět na vozovku a nehodu předali Policii ČR. Řidič Škody nebyl zraněn.

V levém pruhu dálnice D5, na čtrnáctém kilometru ve směru do Prahy, zasahují profesionální hasiči z Berouna u střetu dvou osobních vozidel. Na místě došlo ke zranění osob.
Profesionální hasiči z Hlučína vyjeli společně s dobrovolnými kolegy z Bolatic mezi obce Chuchelná a Bolatice ke střetu osobního automobilu s padlým stromem.
Na základě ohlášení dispečinku Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje vyjela profesionální jednotka ze stanice Dačice k obci Chlumec, kde došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Po střetů v jednom z vozů zůstala zaklíněna jedna zraněná osoba.
Hasiči ji z vozu vyprostili a předali ihned zdravotníkům ZZS. Zároveň s vyproštěním havarované auto zajistili proti požáru a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Před osmou hodinou večerní se na místo nehody dostavili policisté. Jednotka HZS zásah ukončila v 21 hodin.
Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou vyjela otevřít dveře bytu, ve kterém hrozilo nebezpečí z prodlení na ulici Libušínská ve Žďáře nad Sázavou.
U Vystrkova se střetla dvě osobní vozidla, nehoda si vyžádala tři zranění
Zraněním tři lidí skončila v neděli před pátou hodinou odpoledne dopravní nehoda dvou osobních vozidel na komunikaci I/34 směrem od Vystrkova na Pelhřimov.

Hasiči odstranili ze silnice II/605 u odbočky na Klabavu olej uniklý z osobního auta v důsledku střetu se zvěří. Nehoda se obešla bez zranění. Po dohodě s PČR hasiči vozidlo odtlačili mimo komunikaci na nedaleké odpočívadlo, následně se vrátili na základnu.
Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Humpolec zasahovala u dopravní nehody dvou osobních vozidel, viz tisková zpráva.
Jednotka HZS Žatec vyjela do ulice U Hřiště na pomoc při snesení pacienta ZZS.
V Přešticích zlikvidovali hasiči z vozovky olej uniklý ze zaparkované dodávky.
Hasiči zasahovali v Ústí nad Orlicí – Černovíru, kde hořela kotelna v rodinném domě. Jedna osoba byla při požáru zraněna, nadýchala se jedovatých zplodin hoření a její zranění si vyžádalo lékařskou pomoc.
Příčinou vzniku požáru byla nedbalost při použití lokálního spotřebiče na tuhá paliva. Vyšetřovatel na místě uložil blokovou pokutu. Škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 2,5 milionu korun.
Obsluha linky tísňového volání HZS Kraje Vysočina přijala hlášení o dopravení nehodě osobního vozidla na komunikaci u obce Myslibořice. K nehodě vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Moravské Budějovice a Hrotovice. Při nehodě se zranili dva lidé. Hasiči pomohli s jejich ošetřením. Na vozidle provedly jednotky protipožární opatření a zlikvidovaly následky nehody.
U Střelských Hoštič skončila Fabie mimo vozovku, únik provozních kapalin hasiči nezjistili
Následky další nehody, při které na kluzké vozovce řidič vozu nezvládnul řízení a skončil v příkopu, řešila na silnici č. 22 u Střelských Hoštič profesionální jednotka…
Jihlavští profesionální hasiči odstranili strom, který padl na komunikaci a bránil provozu na ulici Mostecká.
Profesionální hasiči ze stanice Vimperk společně s jednotkami SDH obce Zdíkov a Vimperk likvidovali v areálu uhelného skladu požár uhelného prachu. Požárem nevznikla žádná škoda.
Kalendář nejbližších akcí
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
Partneři
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- www.ges-senko.cz
- www.ges-bls.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111