Bez zranění se obešla noční nehoda osobního automobilu na Palackého ulici v Telnici. Její následky likvidovala jednotka ze stanice Židlochovice.
Česká republika
Spadlý strom odklidila z vozovky v Rychnově nad Malší profesionální jednotka ze stanice Kaplice.
Požár odpadu na autobusové zastávce na Měšťanské ulici v Hodoníně likvidovaly obě – tedy profesionální i dobrovolná – místní jednotky.

Ve večerních hodinách vyjela jednotka HZS Žatec do obce Bezděkov na požár dřevěného přístavku u rodinného domku. V době příjezdu jednotky na místo byl již přístavek 4×3 metry požárem zcela zasažen.
Na likvidaci požáru nasazen jeden vodní proud v dýchací technice. Příčina a škoda jsou v šetření.
K vážné dopravní nehodě došlo před 21:30 hodin v prostoru železničního přejezdu v městské části Zlín – Čepkov. Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů centrální stanice Zlín a jednotka drážních hasičů z Přerova. Po příjezdu na místo velitel zásahu upřesnil, že došlo ke sražení jedné osoby vlakem. Vážně zraněná osoba byla vyproštěna z pod lokomotivy a předána do péče zdravotníků. Po příjezdu drážních hasičů předali zlínští profesionálové místo zásahu a vrátili se zpět na svou stanici.
Při vyvážení odpadu začalo hořet ve sběrovém místě odpadového vozu v Postoloprtech. Místní dobrovolná jednotka vyjela do areálu technických služeb, kde čekala na příjezd vyvážecího vozu, po příjezdu byl odpad vysypán. Požár byl zlikvidován jedním vysokotlakým proudem.
Na konci čtyřproudé komunikace vedoucí z Písku na Prahu u obce Mirotice odklízeli profesionální hasiči ze stanice Písek z vozovky spadlý strom.
Žádná škoda nevznikla při požáru odpadu, který hasiči uhasili v kontejneru stojícím na nábřeží 1. máje v Písku. Požár uhasili během několika minut písečtí profesionální hasiči.
Přibližně čtyři litry motorového oleje vyteklého z nádrže osobního automobilu VW Passat odstraňovala z vozovky v Českém Krumlově na Latráně místní profesionální jednotka.
V 17:36 hodin vyjela jednotka profesionálních hasičů stanice Kroměříž na místo dopravní nehody u obce Jarohněvice, kde došlo ke sražení chodce vozidlem. Hasiči zajistili místo nehody, provedli jeho nasvětlení a asistovali posádce zdravotnické záchranné služby, která měla ve své péči zraněného chodce.
Ten byl následně transportován do nemocnice. Z důvodu vyšetřování okolností dopravní nehody policisty byla uzavřena komunikace mezi obcemi Jarohněvice a Šelešovice.
Profesionálové ze stanic Písek a Vodňany byli vysláni k obci Protivín k ohlášenému požáru kamiónu. Hasiči, přijíždějící k Protivínu ze dvou směrů, však žádný kamión nenalezli. O skutečnosti byla informována Policie ČR.
V obci Jiřice u Miroslavi zasahovali hasiči ze stanic Pohořelice a Hrušovany nad Jevišovkou u dopravní nehody osobního a dodávkového vozidla.
V obci Křivsoudov na Benešovsku zasahují všechny složky IZS u tragické dopravní nehody osobního vozidla, které srazilo dva chodce. Dle dostupných informací nehodu nepřežila jedna osoba a druhá byla vážně zraněna.
V obci Hevlín zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hrušovany nad Jevišovkou společně s jednotkou SDH Drnholec u dopravní nehody tří osobních vozidel. Při nehodě byla zraně a jedna osoba.
Policie ČR si vyžádala zásah hasičů u dopravní nehody, která se stala v obci Lenora, části obce Vlčí Jámy. K nehodě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Prachatice a dobrovolní hasiči obce Volary.
Jako první na místo přijela dobrovolná jednotka, jejíž velitel podal zprávu, že se jedná o střet dvou osobních aut, při kterém utrpěla zranění jedna osoba. Hasiči provedli zajištění místa nehody a zabezpečení obou havarovaných aut. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.

Policie ČR oznámila na operační středisko HZS Jihočeského kraje dopravní nehodu, jež se stala u obce Domanín. Srazily se zde osobní automobil s dodávkou. Z osobního auta vytekly provozní kapaliny, které zasahující hasiči ze stanice Třeboň zasypali sorbentem.
Zároveň provedli zajištění místa nehody a zabezpečení havarovaných aut proti vzniku požáru. Nemáme hlášené žádné zraněné osoby. Vozovka byla v místě nehody do doby ukončení šetření Policie ČR uzavřena. Zásah jednotka HZS ukončila závěrečným úklidem komunikace krátce po 17. hodině.
Profesionální jednotky ze stanic Lidická a Líšeň vyjely společně s jednotkou SDH Brno Husovice k údajnému kouři vycházejícímu z bytu v Traubově ulici. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach.

V Kyjově zasahovala místní profesionální jednotka u dopravní nehody osobního vozidla, při události nebyl nikdo zraněn.
V obci Miroslav části zvané Kašenec zasahovali hasiči ze stanic Líšeň, Pohořelice a Moravský Krumlov u dopravní nehody dvou osobních vozidel.
Na silnici č. 19 u obce Zbelítov zasahovali na žádost Policie ČR profesionální hasiči ze stanice Milevsko u dopravní nehody, při které se střetly osobní automobily továrních značky Kia Rio a Citroen Berlingo. Jednotka HZS provedla úklid vozovky od vyteklého motorového oleje a chladicí kapaliny.
Kalendář nejbližších akcí
Generální partneři
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
Partneři
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- www.ges-senko.cz
- www.ges-bls.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876