Jednotka HZS Praha stanice 5 prověřila v ulici Šalvějová poruchu plynového kotle. Provedeno uzavření plynu. Uživatelka poučena.
Česká republika
Jednotka HZS Praha stanice 3 zasypala v ulici Kovářská sorbentem ropné produkty, které unikly na vozovku z poškozené palivové nádrže zaparkovaného osobního automobilu po krádeži PHM.
V Krokově ulici v Roudnici nad Labem byl nahlášen požár chladničky. Přivolaná jednotka HZS ÚLK ze stanice Roudnice nad Labem jej zlikvidovala vysokotlakým proudem. Zasažena byla pouze chladnička, ale daleko větší škody napáchaly zplodiny hoření, které se usadily po celém domě.
Na místo byl povolán vyšetřovatel požárů, který stanovil jako příčinu vzniku požáru nedbalost při používání otevřeného ohně. Majitelka se dopustila nedbalostního jednání tím, že použila několik zapálených svíček k odmražení chladničky, které umístila do jejího vnitra. Událost byla uzavřena v blokovém řízení. Škoda je odhadována na 100 000 Kč.
V obci Hradecko jednotky HZS Plasy a SDH Kralovice zlikvidovali pomocí kominického náčiní požár sazí v komíně. Požár nenapáchal žádnou škodu.
V Plzni Bolevci hasiči z PS Košutka vnikli za asistence PČR do bytu, zraněnou osobu si převzala do péče ZZS.
Jednotka HZS ČT prověřila v ulici Na Hřebenech II. hlášení EPS v areálu podniku. Jednalo se o vyhořelou doutnavku u startéru zářivky. Škoda nevznikla.
Ve spolupráci se strážníky Městské policie České Budějovice zasahovali českobudějovičtí profesionální hasiči v Mánesově ulici v Českých Budějovicích. Hasiči zde ze člunu zachraňovali srnku, která plavala v řece Malši a nemohla vylézt na břeh. Srnku hasiči odchytli pomocí odchytového oka a na člunu ji dovezli na břeh. Zde si ji převzali strážníci a odvezli ji do záchytné stanice.

Řidič jel večer ve směru od Železného Brodu na Semily a narazil do stromu, nehoda byla nahlášena až ráno
K tragické dopravní nehodě vyjížděli dnes v osm hodin ráno policisté i hasiči. Na silnici I. třídy číslo 292 mezi Železným Brodem a Semilami havaroval devětadvacetiletý…
Před Planou nad Lužnicí ve směru od Sezimova Ústí zajistili táborští profesionální hasiči úklid vozovky po střetu osobního automobilu s chodcem.
Před obcí Vlachovo Březí ve směru od Netolic zasahovala profesionální jednotka ze stanice Prachatice u dopravní nehody osobního automobilu tovární značky Citroen. Vůz skončil mimo vozovku, zraněnou řidičku si převzali zdravotníci ZZS. Hasiči průzkumem zjistili, že z vozu nevytékají žádné provozní kapaliny. Provedli pouze zajištění proti vzniku požáru. Nehodu na místě šetřila Policie ČR.
Jednotka HZS Praha HS1 likvidovala v ulici Staropramenná x Vrázova proudem tlakové vody požár odpadu ve dvou plastových kontejnerech. Požárem byly poškozeny oba kontejnery, příčinou vzniku požáru byla nedbalost při kouření nebo úmyslné zapálení.
Jednotka HZS Praha HS2 likvidovala v ulici Hennerova proudem tlakové vody a pěnou požár osobního automobilu a dvou plastových kontejnerů. Požárem byl automobil i kontejnery zničeny, poškozena byla další čtyři zaparkovaná vozidla.
Jednotka HZS Praha byla vyslána do ulice V celnici k případu údajného požáru na WC. Jednalo se o poškozený požární hlásič.
V Plzni Husově ul. došlo k úniku vody z bytu nad ČNB. Hasiči z PS Střed uzavřeli hlavní uzávěr vody.

K nehodě osobního automobilu vyjížděla místní profesionální jednotka do Boskovic. Zraněný řidič byl v péči ZZS, hasiči zajistili na vozidle protipožární opatření a osvětlili místo události. Dále asistovali při vytažení vozidla na komunikaci. V 05.36 se vrátili zpět na základnu.
Jednotka HZS Praha HS11 likvidovala v ulici Machuldova vodou ze džberové stříkačky dohořívající požár dvou plastových kontejnerů. Požárem byly zničeny oba kontejnery, příčinou vzniku požáru byla nedbalost při kouření nebo úmyslné zapálení.
Hasiči z Košutky vyjeli do Bolevce k nahlášenému požáru osobního auta. Na místě zjistili, že se jedná o technickou závadu na vozidle, přehřátý motor ochlazovali pomocí vysokotlakého proudu.

Cesta od nápadu Unimoga ve Varnsdorfu k realizaci byla dlouhá, cisternu nakonec nahradil technický automobil
Již rok a měsíc uplynul od doby, kdy varnsdorfští hasiči slavnostně převzali vozidlo Mercedes Benz Unimog U5000 – automobil určený pro zásahy při mimořádných událostech.…
Jednotka HZSP FN Motol prověřila v ulici V úvalu signalizaci hlásiče EPS v areálu nemocnice.
Jednotka HZS Praha zajistila v ulici Chvalská proti vzniku požáru místo po dopravní nehodě osobního automobilu a zasypala sorbentem uniklé provozní kapaliny. Při nehodě byl poškozen sloup veřejného osvětlení, případ byl předán Policii ČR.
Kalendář nejbližších akcí
06.09.2025 | FIREFIT: Nejtvrdší hasičská soutěž míří do Ostravy! |
---|
Generální partneři
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
Partneři
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- profesionální přenosné detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668