Policie ČR zažádala o úklid vozovky po dopravní nehodě, která se stala na silnici I/20 u obce Pištín. Střetly se zde nákladní automobil s dodávkou.
Zásahy | Česká republika
U obce Bořetín likvidovali profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec následky dopravní nehody osobního auta. Dle výpovědi řidiče se vyhýbal srnce, ale nezvládnul řízení a vyjel ze zatáčky. Nehoda je bez vyproštění, zraněného řidiče ošetřila a následně odvezla ZZS.
Hasiči zajistili havarované auto proti vzniku požáru a provedli kontrolu úniku provozních kapalin. Nehodu šetří Policie ČR.
U požáru nákladního automobilu v obci Dřenice zasahovaly tři jednotky hasičů
K požáru automobilu MAN s valníkem v Dřenicích byla povolána jednotka profesionálních hasičů z Pardubic a Chrudimi a také dobrovolná jednotka z Heřmanova Městce. Plameny…

Dvě profesionální jednotky hasičů ze stanic Havlíčkův Brod a Humpolec zasahovaly u dopravní nehody nákladního automobilu se zraním dvou osob v obci Věž. Na místě jednotky provedly protipožární opatření a zajistily místo události.

K požáru hromady dřeva v rozdělovském lese vyjeli profesionální hasiči z Jílového, Kladna, Slaného a Stochova spolu s dobrovolnými hasiči obcí Braškov, Hřebeč, Pchery, Pletený Újezd, Stehelčeves, Unhošť a Vinařice.
Požár zasáhl hromadu dřeva navršeného do výšky 15 metrů o rozloze 150 × 10 metrů. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu. Ke spolupráci byl vyzván také Záchranný útvar HZS ČR. K likvidaci nasadili hasiči několik vodních proudů.

Po nehodě dodávky pomohli zraněnému řidiči kolemjedoucí
Jednotky ze stanice Svitavy a Litomyšl vyjížděly do Janova u Litomyšle k nahlášené dopravní nehodě dodávkového vozidla Renault Trafic. Řidič zde skončil svou jízdu…
Profesionální hasiči z českobudějovické stanice vyjeli v Českých Budějovicích na sídliště Vltava, kde byl ohlášen požár osobního auta. Jednalo se o vůz značky Renault Espace, který hořel v motorové části. Ve voze nikdo nebyl.
Hasiči požár motoru i částečně interiéru uhasili vysokotlakým proudem. Zásah probíhal v dýchací technice. Vyšetřovatel HZS po dohodě s majitelem vyčíslil nulovou škodu.

Složky IZS zasahují na křižovatce ulic Evropská a U hadovky v Praze u nehody dvou tramvají. Několik lidí skončilo v péči ZZS.
Do obce Střítež byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Kaplice a dobrovolná jednotka obce Věžovatá Pláně k ohlášenému požáru sazí v komíně. Hasiči vznícené saze srazili, uhasili a komín vyčistili.
Při požáru nevznikla žádná škoda.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Machova vyjeli odpoledne k požáru sazí v komíně domu v obci Machov. Hasiči kotel uhasili a saze srazili. Poté komínové těleso zkontrolovali pomocí termokamery. Ke škodám na majetku nedošlo.

Do ulice K Radonicům v Praze vyjeli hasiči, zdravotníci i policisté k nehodě osobního vozidla a autobusu. Jednu osobu hasiči vyprostili, do nemocnice ji transportoval vrtulník.
Celkem bylo zraněno devět lidí, z toho tři těžce.
Následky střetu osobního auta s motorkou likvidovala v Trhových Svinech místní profesionální jednotka. Zraněného motorkáře si do své péče převzala ZZS, neměl však žádná viditelná zranění. Hasiči provedli úklid vozovky a kontrolu obou havarovaných dopravních prostředků.
Na žádost ZZS snesli týnští profesionální hasiči ve Vojnově ulici v Týně nad Vltavou pacienta do sanitky.
K dalšímu požáru koše vyjela profesionální jednotka z českobudějovické stanice do ulice Fr. Ondříčka v Českých Budějovicích. Hasiči žádný hořící odpad v koši ani jiný požár nenašli.

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolní hasiči vyjeli odpoledne do ulice Rooseveltova v Chlumci nad Cidlinou ke střetu osobního vozu a motocyklu. Komunikace byla v místě nehody uzavřena.
Hasiči poskytli zraněnému motorkáři předlékařskou péči. Poté byl muž letecky transportován do nemocnice. Jednotky zprůjezdnily jeden jízdní pruh.
Také beze škody byl uhašen požár odpadu, který hořel v Čečově ulici v Českých Budějovicích v kontejneru. Požár uhasila českobudějovická profesionální jednotka.
Na chirurgické ambulanci strakonické nemocnice pomohli strakoničtí profesionální hasiči lékařům s odstraněním prstýnku z nateklého prstu. Hasiči použili malé rozbrusné zařízení a prstýnek rozřízli.
Profesionální jednotka ze stanice Milevsko uhasila u obce Chyšky, části obce Rohozov společně s jednotkou SDH obce Chyšky požár trávy. Požár je beze škody.
U Ostrova, části obce Tukleky zasahovali profesionální hasiči ze stanice Písek a dobrovolné jednotky obcí Záhoří a Oslov u požáru stavební buňky. Požár je bez zranění. Likvidace hasičům zabrala necelou hodinu. Vzniklá škoda je nulová.
Profesionální hasiči z Nového Bydžova vyjeli odpoledne do ulice V. K. Klicpery v Novém Bydžově, kde došlo ke sražení chodkyně osobním vozidlem. Dívka byla lehce zraněna, zdravotnická záchranná služba ji na místě ošetřila.
Generální partneři
- sanace po požáru
- www.mibag.cz
- info@mibag.cz
- +420 257 951 285
- hadice a vybavení
- www.phhp.cz
- prodej@phhp.cz
- +420 466 985 890
- značková výstroj pro hasiče
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- hasičské vybavení
- www.vyzbrojna.cz
- info@vyzbrojna.cz
- +420 567 304 242
Partneři
- vše pro dobrovolné hasiče
- www.dobraci.sk
- dobraci@dobraci.sk
- +421 903 713 769
- lanový přístup & záchrana
- www.skyman.cz
- skyman@skyman.cz
- +420 737 049 489
- hasičské a záchranné systémy
- www.zahas-technics.eu
- info@zahas-technics.eu
- +420 774 498 883
- hasičské vybavení
- www.probo-nb.cz
- info@probo-nb.cz
- +420 487 723 993
- zastoupení Wawrzaszek ISS pro ČR
- www.wiss.cz
- L.stepanik@wiss.cz
- +420 608 180 668
- funkční termoprádlo
- www.goodpro.cz
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- prodej, servis, výroba přestaveb a úprav vozidel
- www.autoeder.cz
- prestavby@autoeder.cz
- +420 359 807 389
- značková aramidová vlákna
- www.teijinaramid.com
- info@goodpro.cz
- +420 377 983 459
- skládací záchytné vany
- www.eccotarp.eu
- info@eccotarp.com
- +420 325 514 723, +420 737 802 153
- hasičské vybavení a požární ochrana
- www.3monrescue.cz
- info@3monrescue.cz
- +421 918 641 394
- Drony DJI - Enterprise
- www.stablecam.com
- smely@stablecam.com
- +420 464 609 501
- hasičská technika
- www.tht.cz
- tht@tht.cz
- 461 755 111
- hasičská technika
- www.scania.cz
- jaroslav.bezdekovsky@scania.cz
- 739 548 721
- detektory plynů pro hasiče
- www.detektory-plynu.cz
- www.ges-senko.cz
- www.ges-bls.cz
- info@detektory-plynu.cz
- +420 466 655 488
- profesionální oděvy pro hasiče a obuv HAIX
- www.deva-fm.cz
- deva@deva-fm.cz
- +420 558 448 338
- hasičská technika
- www.zekacz.cz
- zekacz@zekacz.cz
- 603 228 481
- odsávání zplodin
- www.plymovent.cz
- info@plymovent.cz
- +420 778 762 259
- výrobce hasičské techniky
- www.kobit-thz.cz
- info@kobit-thz.cz
- +420 469 699 412
- hasičské vybavení
- www.eurofire.cz
- eurofire@eurofire.cz
- +420 577 320 382
- český výrobce speciálních hasičských rukavic a obuvi
- www.holik-international.cz
- info@holik-international.cz
- +420 577 125 500
- požární a bezpečnostní vybavení
- www.hoc-teplice.cz
- info@hoc-teplice.cz
- +420 724 959 283
- hasičská technika
- www.zht.cz
- info@zht.cz
- +420 580 582 966
- Svítilny pro profesionály
- www.eurolamp.cz
- eurolamp@eurolamp.cz
- +420 603 160 870
- www.lifeline.cz
- info@lifeline.cz
- +420 732 214 475
- hasičské vybavení
- www.perspekta.cz
- brno.centrala@perspekta.cz
- +420 731 825 858
- požární ochrana
- www.azjiskra.cz
- azjiskra@azjiskra.cz
- +420 266 710 941
- Párty stany, skládací stoly, židle
- www.tentino.cz
- obchod@tentino.cz
- +420 777 258 220
- Sbírejte vysloužilé elektrospotřebiče!
- www.recyklujteshasici.cz
- info@recyklujteshasici.cz
- +420 731 822 540
- chorvatský výrobce hasičské EN 15090 zásahové obuvi
- www.saffobuv.cz
- zbynek.buchtik@jelen.hr
- +420 605 113 876
- dodavatel hasičské techniky
- www.mototruck.cz
- mototruck@mototruck.cz
- +420 731 777 803
- hasičská technika
- www.tatra.cz
- tatra@tatra.cz
- 556 491 111