Neděle 11. května 2025, od 07:00 bude sloužit směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

Požár uvnitř rodinného domu hasiči hasili na Blanensku, v obci Vanovice. Ohlášen byl krátce po 7. hodině. Hasiči proti plamenům nasadili 5 vodních proudů a zřídili u rybníka čerpací stanoviště. Asi 5 desítek hasičů (7 jednotek) pokračovalo ještě během dopoledne v rozebírání konstrukcí a vyklízení půdního prostoru poničeného požárem.

Před 12. hodinou zahájili hasiči provizorní zaplachtování střechy domu. Škodu vyšetřovatel předběžně odhadl na 2 mil. korun. Zásahem byl uchráněn majetek za 4 miliony korun. Příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci.

Osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze soběslavské stanice byly vyslány do panelového domu v Družstevní ulici v Soběslavi. Podle oznamovatelky na tísňovou linku se z bytu v prvním patře linul kouř. Hasiči vybaveni dýchací technikou a zavodněným proudem vnikli do bytu.

Na sporáku v kuchyni našli připálené jídlo a v obývacím pokoji spícího majitele. Toho po probuzení a příjezdu ZZS předali do péče zdravotníků. Zakouřený byt jednotka odvětrala přirozenou cestou.

Čtyři jednotky hasičů byly vyslány do Protivína, kde byl v Zámku ohlášen požár schodů. K požáru vyjeli profesionální hasiči ze stanice Písek a Vodňany a dobrovolné jednotky obcí Milenovice a Protivín. Hasiči v dýchací technice provedli průzkum bytu rekonstruovaného zámku a požár schodů uhasili během několika minut.

Uvnitř bytu byla jedna osoba na invalidním vozíku, která neutrpěla žádné zranění. Hasiči zakouřený prostor odvětrali. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody na 15 000,–. Příčina vzniku požáru je v šetření.