Pátek 26. dubna 2019, od 07:00 bude sloužit směna C. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner eurofire_tubus OK
Zásahy | Česká republika

Profesionální hasiči z českobudějovické stanice vyjeli ve svém městě na sídliště Máj, kde byl v Netolické ulici ohlášen požár pojistek v jednom z bytů panelového domu. Hasiči uvízli v dopravní zácpě, na místo přijeli první policisté.

Ti požár hlavního jističe bytu uhasili před příjezdem hasičů přenosným hasicím přístrojem. Hasiči zkontrolovali řádné uhašení a zakouřený byt odvětrali. Vzniklá škoda činí 15 000,–.

Banner MIBAG_2012 3 600*90 OK

Operační středisko vyhlásilo poplach hasičům na stanicích Tachov a Stříbro a současně s jednotkami SDH Bezdružice a Konstantinovy Lázně je vyslalo do Kokašic k nahlášenému požáru obývacího pokoje.

Požár se podařilo zlikvidovat majitelům ještě před příjezdem jednotek. Hasiči místnost a prostory kolem ní překontrolovali termokamerou, žádné skryté ohnisko nenalezli. Požár napáchal škody předběžně za 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 750 tisíc.

Jednotka HZS ze stanice Ústí nad Labem vyjela do Drážďanské ulice v Ústí nad Labem – Krásném Březně, kde ve stavebním výkopu hořela bedna s neznámým odpadem. Při likvidaci požáru začalo reagovat čidlo na chlor.

Vzniklo podezření, že v nalezené bedně by mohl být bílý fosfor. Povolaný měřící vůz nenaměřili v okolí výkopu žádné koncentrace. Bedna byla naložena do sudu, zalita vodou a odborná firma ji odvezla k likvidaci.

Banner Partner & VIP: Pavliš a Hartmann 970x150 #2 Hadice gold