Čtvrtek 20. června 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner VIP: Lenzing 970x150 OK
Zásahy | Česká republika

Profesionální hasiči z českokrumlovské stanice zasahovali ve svém městě na Plešivci u dopravní nehody, kdy se osobní auto zachytilo o skalní výběžek mimo silnici, přetočilo se a narazilo do svodidel na druhé straně silnice.

Při nehody byla poškozena svodidla, z nádrží auta vytékaly provozní kapaliny, hrozilo, že dotečou až do Vltavy. Hasiči zajistili auto proti požáru a provozní kapaliny rychle zasypali sorbentem. Následně jednotka pomohla s naložením na vůz odtahové služby a řídila provoz na komunikaci. Zraněný řidič byl v době příjezdu hasičů již odvezen ZZS.

U obce Člunek, části obce Lomy zasahovala profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec u dopravní nehody osobního automobilu značky Hyundai Sonáta, které se po převrácení na pravý bok přetočilo zpět na kola a skončilo v příkopu. Ve voze cestovaly tři osoby, v době příjezdu hasičů na místě již zasahovala ZZS, která měla v péči ženu a chlapce.

Jednotka provedla u Hyundaie protipožární opatření, únik provozních náplní nebyl zjištěn. Dále hasiči po dobu zadokumentování nehody Policií ČR řídila kyvadlový provoz. Následoval úklid vozovky od vyhrnuté hlíny.

Banner Stablecam 600

S nutností vyproštění zraněných osob byla ohlášena dopravní nehoda v obci Dolní Novosedly. K nehodě vyjela profesionální jednotka ze stanice Písek. Jednalo se o nehodu osobního auta, které se převrátilo přes střechu.

V autě cestovaly tři osoby. Všechny byly v době příjezdu hasičů již za auta venku v péči ZZS. Písecká jednotka nevyprošťovala. Hasiči zajistili havarované auto protipožárním opatřením a opatřením proti úniku provozních kapalin. Nehodu šetřila Policie ČR.

Banner VIP: Devold 970x150 OK