Čtvrtek 22. srpna 2019, slouží směna A. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Banner scott OK
Zásahy | Česká republika

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská spolu s dobrovolnými hasiči ze Lhoty pod Libčany, Roudnice a zasahovali večer při požáru strniště v Roudnici. Požár na ploše 200 × 200 byl lokalizován v 19:54.

Byl zde traktor, který místo požáru oboral. V blízkosti se nacházel les, který se podařilo uchránit. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla nedbalost a požár vznikl od výfuku osobního automobilu.

Banner Stimax 600

V Plzni Skvrňanech na střeše masokombinátu začal hořet pravděpodobně v důsledku technické závady na elektroinstalaci klimatizační jednotka. K požáru operační středisko vyslalo hasiče ze stanic Košutka a Střed a místní dobrovolné hasiče jako posilu.

Požár hasiči uhasili pomocí CO2 a následně zařízení i jeho okolí ochlazovali vodou z vysokotlakého proudu. Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škody na 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty odhadl na 4,5 milionu.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové, Jičína a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem a Opočna byli  přivoláni do obce Ledce, kde došlo ke zřícení štítu a střechy domu. V domě údajně nikdo nebyl. Jednotky provedly průzkum a povalené zdivo odstranily.

Policie ČR řídila v místě události dopravu. Dle statika, který se na místo dostavil, je budova neobyvatelná. Hasiči ven vynosili osobní věci obyvatelů.

Banner eurofire_tubus OK