Čtvrtek 18. července 2024, slouží směna B. Jak poznáte hasiče v prchajícím davu? Jde opačným směrem.
Zásahy | Česká republika

K řece Tichá Orlice v Chocni vyjížděli profesionální hasiči z Vysokého Mýta a dobrovolní hasiči z Chocně. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na hladině je bílá pěna u břehu a větší množství uhynulých ryb.

Na místo byl povolán pracovník životního prostředí i Povodí Labe. Rybáři zajistili kádě pro ryby. Hasiči vylovili zhruba 150 kg uhynulých ryb, které umístili do kádí a následně byly ryby převezeny do kafilérie. Příčina úhynu ryb je nyní zjišťována.

K nehodě osobního vozidla, které skončilo v Přelovicích v příkopu, vyjížděli profesionální hasiči z Pardubic a dobrovolní hasiči z Lázní Bohdanče. Ve voze zůstala zaklíněna jedna osoba, kterou hasiči museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Dále hasiči provedli protipožární zabezpečení a zamezili úniku provozních náplní. Silnice byla po dobu vyprošťování osoby uzavřena, poté byla doprava v místě nehody řízena kyvadlově. Havarovaný automobil byl po zadokumentování nehody policisty naložen na vozidlo odtahové služby a silnice po nehodě vyčištěna.

K nahlášenému požáru osobního automobilu na zvedáku v Nové Vsi vyjely jednotky HZS Kolín a SDH Nová Ves I. Hasiči na místě zasahovali v dýchací technice vodním proudem s pěnou. Po uhašení vozidla jednotobjekt odvětrali přetlakovou ventilací.

V půl čtvrté byla nahlášena likvidace a jednotky se vrátily na své základny. Příčinou byla pravděpodobně nedbalost při manipulaci s hořlavou látkou. Škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun.